S-400’ler Doğrudan Egemenlik Haklarımızla İlgilidir

Şeker: ’’Ülke Savunması İçin Atacağımız Adımlarda Hiç Bir Ülkeden İzin Almayacağız ‘’      AK Parti Kocaeli Milletvekili, Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Başkan Vekili İlyas Şeker, bugün gerçekleştirilen..

S-400’ler Doğrudan Egemenlik Haklarımızla İlgilidir

Şeker: ’’Ülke Savunması İçin Atacağımız Adımlarda Hiç Bir Ülkeden İzin Almayacağız ‘’

     AK Parti Kocaeli Milletvekili, Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Başkan Vekili İlyas Şeker, bugün gerçekleştirilen TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak ülke gündeminde önemli yere sahip S-400’ler ile ilgili değerlendirmede bulundu.

 Savunmamıza Önem Vermek Zorundayız 

   AK Parti Kocaeli Milletvekili Şeker, Gazi Meclis’in bugün düzenlenen genel kurulunda söz alarak ülke gündemimizde ve ulusal gündemde önemli yere sahip S-400’ler ile ilgili değerlendirmede bulundu.

S-400’lerin alınmasının ülkemizin savunulması noktasında önemli ve ciddi bir adım olduğunu ifade eden Şeker, Genel Kurul’da hazır bulunan milletvekillerine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözlerini hatırlattı;

“Biz de herkes gibi doğal olarak savunmamıza gerektiği kadar  önem vermek zorundayız. Savunma sınırı yoktur, savunma yüzeyi vardır. O yüzey, bütün vatandır. “ 

S-400’ler Doğrudan Egemenlik Haklarımızla İlgilidir

TBMM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmanın devamında S-400’lerin doğrudan egemenlik haklarımızla ilgili olduğunu ve bundan dolayı geri adımın atılmasının mümkün olmadığını ifade eden AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker sözlerinin devamında ise ;

‘’ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, S-400 hava savunma sistemi ile ilgili olarak ‘Biz, S-400’leri alarak savaşa hazırlanmıyoruz. Barışı ve kendi milli güvenliğimizi garanti altına almaya çalışıyoruz. S-400 meselesi doğrudan egemenlik haklarımızla ilgili bir konudur ve bundan geri adım atmayacağız.’ demektedir.

Ülkemizin ekonomide, özellikle de savunma sanayinde güçlü olması bir tercih değil, bir zorunluluktur. S-400’ler doğrudan egemenlik haklarımızla ilgilidir. Ülke savunması için atacağımız adımlarda hiçbir ülkeden izin almayacağız ve baskılara boyun eğmeyeceğiz.’’ ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL