Saadet Partisi olarak Hünkar Çayırı’nın takipçisi olacağız

Saadet Partisi’nden  “HÜNKAR ÇAYIRI” nda Açıklama: Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz,Hünkar Çayırının Satışı İle alakalı Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Araştırmacı Tarihçi yazar Ekrem Şama’nın katılımıyla Hünkar..

Saadet Partisi olarak Hünkar Çayırı’nın takipçisi olacağız

Saadet Partisi’nden  “HÜNKAR ÇAYIRI” nda Açıklama:

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz,Hünkar Çayırının Satışı İle alakalı Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Araştırmacı Tarihçi yazar Ekrem Şama’nın katılımıyla Hünkar Çayırında Basın açıklaması yaptı.

Basın açıklaması öncesinde Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Araştırmacı Tarihçi yazar Ekrem Şama, Hünkar çayırının tarihi hakkında bilgi aktardı.

Hünkar Çayırındaki açıklamaya Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu,Darıca İlçe Başkanı Selim Çetinkaya,Dilovası İlçe Başkanı Mustafa Türel’de katıldı.

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz  yetkililere basın aracılığı ile sorular sordu.

“Bugün burada ceddimiz Fatih Sultan Mehmet’in otağının türlü oyunlarla birilerine peşkeş çekilmesini protesto etmek ve yetkilileri yapmış oldukları bu yanlıştan dolayı ikaz etmek için bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Üzerinde bulunduğumuz bu alan sadece bir toprak parçası değil, kendilerini Fatih’in torunu olarak kabul edenler için tarihi ve manevi kıymete haiz bir alandır. Ve başta Gebzeliler olmak üzere tüm halkımıza aittir.

Böyle bir alanın halktan alınıp başka ellere peşkeş çekilmesine herkesten önce karşı çıkması gereken kişi Gebze Belediye Başkanı olmalıdır.

Ancak ne gariptir ki, Gebze Belediye başkanı değil bu alanın peşkeş çekilmesine karşı çıkmak, yaptığı açıklamalarla peşkeşi meşrulaştırır bir tutum takınmaktadır.

Bizler Sayın Köşker’den Gebze’ye ve Gebzelilere yapılan bu haksızlığa karşı çıkmasını zaten beklemiyorduk. Belediye başkanının tek derdi yapılan haksızlıklara ses çıkarmayarak partisi içindeki konumunu devam ettirmektir.

Şimdi huzurlarınızda bu arazinin satışı ile ilgili yetkililere bazı sorularımız olacak:

  • Tamamı 198 dönüm olan ve yeşil alan statüsünde bulunan bu arazinin 134 dönümü ne zaman kimlerin imzası ile yeşil alan olmaktan çıkartılıp, sanayi alanı statüsüne sokuldu? Yine kimler tarafından devlet malzeme ofisine ne zaman ne karşılığında devredildi.
  • Devlet Malzeme Ofisinden hangi şartlarda Milli Emlak Genel Müdürlüğüne geçti?
  • Bu alanın yanında bulunan 100 dönümlük arazi Karadeniz Holdinge ne zaman hangi şartlarda satıldı?
  • Daha önce bu arazinin Erzincanlılar vakfına 29 yıllığına devri gündeme geldi mi, bu vakıf bu araziyi 29 yıllığına devralmaktan neden vazgeçti?
  • 29 yıllığına arazinin devri gündeme gelip Erzincanlılar vakfı vazgeçtikten sonra hangi çalışmalarından hangi faaliyetlerinden dolayı kamuya yararlı vakıf statüsüne sokuldu?
  • Şimdi bu vakfa burası neden 30 yıllığına devredilmektedir, 29 yıl ile 30 yıl arasında ne fark vardır?

Bu soruları kamuoyun dikkatine sunuyor ve cevaplarını yetkililerden bekliyoruz.

Şunu belirtelim ki biz Saadet Partililer olarak, tarihi ehemmiyete haiz bu alanın hangi bedelle olursa olsun devrine karşıyız.

Ancak, bu devri yapanlar, ortaya koymuş oldukları rakamlarla bu devir işlemini tamamen bir peşkeşe dönüştürmüşlerdir.

Bizler Gebze’mize yeni eğitim kurumları kazandırılmasına karşı değiliz. Gebze’mize hizmete dönük yatırım yapacak herkese teşekkür eder ve her türlü desteği sağlarız.

Gebze’mizde de eğitim alanı olarak kullanılacak çok miktarda arazi bulunmaktadır. Bu arazilere arzu edilen eğitim kurumları elbette yapılabilir.

Ancak meselenin okul değil kamuya ait bir alanın birilerine peşkeş çekilmesi olduğunu görüyoruz. Saadet Partisi olarak bu konun takipçisi olacağız ve buranın birilerine devredilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL