Teknoloji

Samsung Pay Duyuruldu!

Samsung,Pay adındaki mobil ödeme servisini bugün duyurdu. Samsung Pay, NFC ve manyetik şeritli kart teknolojisini kullanıyor.

Samsung Pay Duyuruldu!

Samsung‘un bu iş için Mastercard ve Visa ile ortaklık yapması, SamsungPay‘in kullanım alanının çok geniş olacağı anlamına geliyor. Samsung, daha şimdiden bu servisin kullanılabileceği potansiyel 30 milyon mağaza olduğunu belirtti.

Bu mobil ödeme servisinden faydalanabilmek için uygulamaya bir ödeme kartı eklemeniz ve ödeme yapacağınız zamanlarda da sadece uygulama üzerinden kayıtlı olan bu kartı seçmeniz yeterli oluyor. Ve işlem, SamsungGalaxy S6 ve SamsungGalaxy S6 Edge‘eentegre edilmiş olan parmak izi sensörü  kullanılarak onaylanıyor.

SamsungPay‘in ilk olarak bu yaz ABD ve Kore’de kullanıma sunulması planlanıyor. Daha sonrasında ise servis, Avrupa’daki kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Zaten bir süredir Samsung‘un mobil ödeme sistemleri pazarında da var olmak istediği biliniyordu. Hatta bu doğrultuda, geçtiğimiz günlerde LoopPay adlı mobil ödeme şirketini satın almıştı.

Samsung’un tüm dünyada bomba etkisi yaratan akıllı telefonu Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’ye dair tüm detayları öğrenmek için tıklayın.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL