SEDAŞ sanayi ve teknoloji zirvesinde yerini aldı

Doğu Marmara’da  sanayinin can damarı ve üretim için en önemli girdilerden biri olan elektrik enerjisinin dağıtımını yapan SEDAŞ, paydaşları ile buluşacağı Zirvede yerini aldı. “Potansiyeli Keşfet, Gücü Hisset” sloganıyla Bilim,..

SEDAŞ sanayi ve teknoloji zirvesinde yerini aldı

Doğu Marmara’da  sanayinin can damarı ve üretim için en önemli girdilerden biri olan elektrik enerjisinin dağıtımını yapan SEDAŞ, paydaşları ile buluşacağı Zirvede yerini aldı.

“Potansiyeli Keşfet, Gücü Hisset” sloganıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde Gebze Teknik Üniversitesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen “Sanayi ve Teknoloji Zirvesinde” SEDAŞ standıyla yerini aldı.

Sanayi-Üniversite çerçevesinde akademik hayatla reel sektörü bir araya getirecek olan, sanayicilerin kalifiye eleman ihtiyaçlarının karşılanmasına destek vereceği belirtilen ve sanayicilerin AR-GE çalışmalarını öne çıkararak Sanayi-Üniversite işbirliğini de üst seviyelere taşıyacak olan “Sanayi ve Teknoloji Zirvesi“ etkinliği, Gebze Teknik Üniversitesi yerleşkesi alanında Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Haluk Görgün, akademisyenler ve firma yöneticilerinin katılımıyla açıldı.

SEDAŞ Standında İş’te Fırsat Eşitliği Teması

SEDAŞ şirket bünyesinde kadın sayısını arttırmak ve aynı zamanda şirket içi kadınlara yönelik kariyer fırsatlarını iyileştirmek için “İş’te Fırsat Eşitliği” projesi kapsamında  11-14 Nisan tarihlerinde açık olacak olan “Sanayi ve Teknoloji Zirvesi” organizasyonuna katılıyor. İş başvurularını da SEDAŞ açtığı stantta alarak İK uzmanları SEDAŞ hakkında bilgilendirmeler sağlıyor. Kadın çalışanlara sağlanan imkânlar ve “İş’te Fırsat Eşitliği” konusunda yapılanlar Uzmanlar tarafından ayrıca anlatılıyor.

Üniversite yerleşkesinde kurulan “Hi-Tech Prefabrik Yapı” içerisinde hayata geçirilen zirvede “İK, Ar-Ge, Endüstri 4.0 ve Girişimcilik” konularında paneller düzenlenecek, yurtiçi ve yurtdışından gelecek uzmanlarla akademik hayatla reel sektör işbirliğinin önemi vurgulanacak. Dört gün sürecek etkinliğin temel amacı, akademik hayatla reel sektörü bir araya getirmek, sanayicilerin kalifiye eleman ihtiyaçlarının karşılanmasına destek vermek, Ar-Ge çalışmalarını öne çıkarmak, sanayi-üniversite işbirliğini üst seviyeye taşıyarak, ülkemizin 2023 hedeflerinde Gebze bölgesinin önemini daha da etkili bir şekilde vurgulamak olacak.

Açılışı Başbakan Binali Yıldırım Yaptı

“Sanayi ve Teknoloji Zirvesi” etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Başbakan Binali Yıldırım, Hayatta kalmak için her alanda var olmalıyız. Bilgi güçtür. Artık bilgiye sahip olan, bilgiyi kullanan ve bilgiyi üreten ülkeler aradaki farkı açıyor. Bilgiye erişemeyen ülkeler yarış dışı kalıyor. Bunu görmemiz lazım. Zaman paradan daha kıymetli. En az bir yabancı dil öğrenmeliyiz. Yakında kendi kendinizin doktoru olacaksınız. Sanal gerçeklik bütün üretim alışkanlıklarımızı değiştirecek, sanal gerçeklikle yeni meslekler ortaya çıkacak.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL