Kültür Sanat

Sırça Hayvan Koleksiyonu oyununun galası yapıldı

Sırça Hayvan Koleksiyonu adlı oyunun galası 23 Şubat Pazartesi günü Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde yapıldı.

Sırça Hayvan Koleksiyonu oyununun galası yapıldı

Tennessee Williams’ın yazdığı, Yıldırım Fikret Urağ’ın’in yönettiği oyunun galasına, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İBB Kültür İşleri Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Salih Efiloğlu, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu ve Şehir Tiyatroları Müdürü Şevket Demirkaya başta olmak üzere Erol Keskin, Suna Keskin, Haldun Dormen, Zeynep Tedü, Göksel Kortay, Şenay Gürler, Çiğdem Gürel, Sevinç Erbulak, Derviş Zaim, Rıza Kocaoğlu, Hüner Coşkuner, İzzet Günay, ve birçok davetli katıldı.

Gala, Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu ve oyun ekibinin  Özgecan Aslan ismiyle beraber seyirciyi selamları ile son buldu.

Sırça Hayvan Koleksiyonu, bir anne ve iki çocuğunun hikâyesi üzerinden sistemin yıkıcı gücünün mağdur ettiği bireylerin ve o bireylerden oluşan toplumun açmazlarını gözler önüne seriyor.

Çevirisini Atyuğ İz’at’ın, sahne ve ışık tasarımını Cem Yılmazer’in, kostüm tasarımını Nihal Kaplangı’nın gerçekleştirdiği oyunda Sevil Akı, Edip Tepeli, Ayşecan Tatari,  ve Tanju Girişken rol alıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL