‘’Sosyal medyada sevgi dileniyoruz”

Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olan 11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşan yazar Aret Vartanyan, “Sosyal medyada ilgi ve sevgi dileniyoruz” dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen 11. Kocaeli Kitap Fuarı..

‘’Sosyal medyada sevgi dileniyoruz”

Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olan 11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşan yazar Aret Vartanyan, “Sosyal medyada ilgi ve sevgi dileniyoruz” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen 11. Kocaeli Kitap Fuarı kapılarını açtı. 27 Nisan – 05 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak olan 11. Kocaeli Kitap Fuarında Yazar Aret Vartanyan, “Geçmişin izlerini, geleceğin korkularını silmeden nereye gidiyorsun” söyleşisi ile Kılavuz Gençlik Sahnesinde okurlarıyla bir araya geldi.

 

YAPAY ZEKA İLE KÖKLÜ DEĞİŞİMLER YAŞANACAK

Okurlarına iki soru yönelterek konuşmasına başlayan yazar Aret Vartanyan, “Soru bir niye yaşıyorsun? Soru iki nereye gidiyorsun? Şuna bakmanız lazım. Dilediğiniz hayatı mı yaşıyorsun, sizin için dilenen bir hayatı mı yaşıyorsunuz? Şu an öyle bir zamana geldik ki her şey değişebiliyor. Uygar olmaya çalışıyoruz ama hala silah üretiyoruz. Kendi ırkını tüketmek için silah üreten bir ırk, uygarlık olamaz. Şu an dünyada yapay zeka denen bir şey var. Yapay zeka ile birlikte çok köklü değişimler yaşanacak” dedi.

 DİLEDİĞİMİZ BİR HAYATI YAŞAYAMIYORUZ

Vartanyan, sözlerine şöyle devam etti; “Doğduğumuz hayattan itibaren dilediğimiz bir hayatı yaşayamıyoruz. Ailenin istediği çocuk olmaya çalışıyoruz. Okula başladığımızda okulun istediği çocuk olmaya çalışıyoruz. Yani bir aferin almak için uğraşıyoruz. Dilediğimiz bir çocuk olamıyoruz”.

 İLGİ VE SEVGİ DİLENİYORUZ

“Her insan özenle sevilmeyi hak ediyor. İnsanlar hep zengin olma hayali kuruyor. Neden zengin olmak istiyoruz. Öyle bir zamana geldik ki sosyal medyada insanlar ilgi ve sevgi dileniyor.” 

ÇOCUKLARIMIZI AYRIŞTIRARAK BÜYÜTÜYORUZ

“Elalem ne der algısı var. Çocuklarımızı yetiştirirken bile ayrım yapıyoruz. İki çocuğu ayrıştırarak büyütüyoruz. Erkek çocuğu paşa, kız çocuğuna karşı
tutucuyuz. Çocuklarımızı eşit yetiştirmediğimiz sürece kadın erkek eşitliği diye bir şeyden bahsedemeyiz.” Söyleşi sonunda yazar Aret Vartanyan okurlarıyla fotoğraf çekildi. Vartanyan, kitaplarını da imzaladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL