Sosyal yaşam alanları oluşturmaya devam

İzmit Belediyesi Doğa Eğitim Kampüsü ve Lavanta Parkı’nda temel atıldı   Kentte vatandaşların nefes alabileceği sosyal yaşam alanları oluşturmaya devam eden İzmit Belediyesi, Doğa Eğitim Kampüsü ve Lavanta Parkı’nda temelleri attı..

Sosyal yaşam alanları oluşturmaya devam

İzmit Belediyesi Doğa Eğitim Kampüsü ve Lavanta Parkı’nda temel atıldı

 

Kentte vatandaşların nefes alabileceği sosyal yaşam alanları oluşturmaya devam eden İzmit Belediyesi, Doğa Eğitim Kampüsü ve Lavanta Parkı’nda temelleri attı

 

İzmit Belediyesinin Çayırköy Mahallesi’nde hayata geçireceği Doğa Eğitim Kampüsü ve Lavanta Parkı İzmit’e yeni bir nefes olmaya hazırlanıyor. Yaşam Bahçesi ile entegre olarak yürütülecek ve bugün temeli atılan Doğa Eğitim Kampüsü ve Lavanta Parkı’nın temel atma törenine İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Parti Meclis Üyesi ve Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, CHP İl Başkanvekili Birgül Gök, İl Başkan Yardımcıları Gülşah Çubuklu, Turgay Seyis, SARBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Sarıca, Belediye Başkan Yardımcıları Cem Güler, Ünal Özmural, Emirşah Torun, Dilek Yalçın, Koordinatörler Hakan Yalçın, Ozan Aksu, Cem Serhat Dayanç, Eray Bodur, Birol Sağlam, birim müdürleri, proje ekibi ve muhtarlar katılım sağladı.

HÜRRİYET: KENTE DEĞER KATACAK

Temel atma töreninde konuşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Daha önce yaşam bahçesi adı altında başladığımız alanın alt tarafını lavanta parkı yapıyoruz. Bir park yapma ihtiyacı ile çıktığımız yolda bugün doğa eğitim kampüsüne dönüştürdüğümüz ve ihalesini bu şekilde yaptığımız, kente nefes aldıracak, yeşil alanı bol, aileleri ve çocuklara hitap edecek ve sosyal alan itibariyle de kente değer katacak projemizin temel atma törenindeyiz.

 

ORMAN OKULU ÇALIŞMALARIMIZDA BÜYÜK YOL KAT ETTİK

Tüm idari kadromuz ile Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşçıer ile birlikte temeli atacağız. İnşallah bize uğur getirecek. Proje tamamlandığında açılışını da birlikte yapmak nasip olur inşallah. Bu proje bittiğinde inanıyoruz ki kentimize yeni bir nefes alanı, sosyal alan ve eğitim alanı kazandıracağız. Orman okulu çalışmalarımız artık belli bir seviyeye ulaştı. Yaklaşık bir senedir orman okuluyla alakalı profesyonel olarak çalışıyoruz. Şuanda eğitimcilerin de eğitimleri başladı. Yakın zamanda öğrencilerin de orman okulu projesinden faydalanması için programımıza başlayacağız.

3 PROJEMİZİ ENTEGRE EDECEĞİZ

Orman okulu eğitim çalışmalarımızı yan tarafta bulunan orman arazisi kısmında gerçekleştireceğiz. Orman okulu projesinden yararlanacak öğrencilerimiz ve aileleri için burayı doğa eğitim kampüsüne çeviriyoruz. Doğa eğitim kampüsümüz yaşam bahçesi ile entegre edilerek burada hem üretim hem de eğitim olacak. İçerisinde hem park hem butik kafe hizmeti olacak. Yeşili bol ve tohum kütüphanesinden eğitim salonlarına kadar yarattığımız alanlarla birlikte 3 projemizi entegre bir şekilde uygulayacağız.  Yaklaşık 6 ay sonra tamamlamayı planladığımız projemizin adı Doğa Eğitim Kampüsü ve Lavanta Parkı. Projemizi toplam 5 dönümlük alan üzerine kuracağız.

 

SOSYAL VE YEŞİL ALAN

İzmit’in yeşil alanlara, parklara ve sosyal yaşam alanlarına ihtiyacı var. Bu yüzden projenin yeşilini bol tuttuk. Bu alanda küçük bir kafeterya hizmeti olacak. Aynı Gülümse Kafe gibi yeşilin içerisinde ailelerin vakit geçirebileceği bir alan olacak. Vatandaşlarımız akşamları bir çay ve kahve molası verip arkadaşlarıyla vakit geçirebilecek. İlla bir eğitim planı olması gerekmiyor. Şehir merkezine 5 dakika uzaklıkta bir alanda yeni bir nefes alanı yaratmış olacağız. Buranın beton kısmını çok az tuttuk. 87 metrekare bir yapı alanı olacak. Geri kalan bütün kısım sosyal ve yeşil alan olarak planlandı.

 

ÇEŞİTLİ BİTKİLERİ DE YETİŞTİRECEĞİZ

Lavanta Parkı’nda lavanta ürünlerimiz olacak. Aynı zamanda çeşitli bitki ürünlerimizin de yetiştirilmesi için burada deneme çalışmaları da yapacağız. Bilimsel üretim alanıyla ilgili burada bize bir eğitim alanı sağlamış olacak. Yaklaşık 2 buçuk dönümlük alanı bu şekilde değerlendireceğiz. Doğa Eğitim Kampüsü ve Lavanta Parkı, hem ekolojik turizmi destekleyecek hem de kente yeni bir sosyal yaşam alanı kazandıracak. Bu çalışma ile proje alanı için potansiyellerin değerlendirilmesi, doğal ve fiziksel kaynakların uygun kullanımının sağladığı sağlıklı bir çevrenin oluşturulmasına yönelik ekolojik yaşam bahçesi ile bütüncül bir ana plan elde edilmesini amaçladık.

GÖRSEL VE SOSYAL ZENGİNLİK

Yapılacak olan kafeterya yapısı ile zengin bir çekim alanının elde edilmesini ve bölgenin bütünlüğünün sağlanmasını istedik. Aynı zamanda içerisinde de dinlenme alanları, fotoğraf çekilme noktaları, çocuklar için bitki labirenti, çocuk oyun alanı, gezinti yolları yer alacak. Hem görsel hem de sosyal zenginliğiyle burada bir nefes alanı yaratmış olacağız. Proje İzmit Belediyesinin öz kaynaklarıyla, kıymetli mimarlarıyla oluşturuldu. Her detayına büyük önem verdiler. Çalışan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

TAŞÇIER: FATMA BAŞKANIM GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI

CHP Parti Meclis Üyesi ve Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, “Bugün bu güzel kentte olduğum için çok mutluyum. Başarılı yol arkadaşım, birlikte milletvekilliği yapma şansına eriştiğim ve yaptığı etkinliklerle bizi gururlandıran, göğsümüzü kabartan Fatma başkanımın yeni bir projesiyle birlikteyiz. İzmit’i sadece gülümsetmiyor nefes de aldıracak projeler yapıyorsunuz. Burası bir sanayi şehri ve en çok ihtiyacımız olan nefes alabilecek ortamlar.

 

RANTA DEĞİL, MİLLETE AÇTINIZ

Başkanım, elbette ki eleştirileceksiniz çünkü siz burayı ranta değil millete açtınız. Bundan rahatsızlık duyacak olanlar var ama biz biliyoruz ki siz İzmitliye en iyi şekilde hak ettiği hizmeti yapmak için gece gündüz tüm ekibinizle mücadele ediyorsunuz. İnanıyorum ki bu güzel alan İzmitli hemşerilerimize, çocuklarımıza, ailelerine nefes aldıracak bir yer olacak. Şimdiden buranın cıvıl cıvıl çocuk sesleriyle dolduğunu, insanların burada vakit geçirmek için hevesle geleceği bir yer olacağını tahmin edebiliyorum. Tüm ekibe katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İzmit hak ettiği değeri Fatma başkanımızla birlikte almaya başladı. Daha da güzelini bundan sonra yapacağınıza eminim. Bizler de her türlü desteğe açığız, elinize sağlık” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL