“Sürdürülebilir Türk Mutfağı Haftası”

TÜRK MUTFAĞI HAFTASI RENKLİ BAŞLADI   Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen “Sürdürülebilir Türk Mutfağı Haftası: Atıksız, Geleneksel ve Sağlıklı” temasıyla öne çıkıyor.   21-27 Mayıs Türk..

“Sürdürülebilir Türk Mutfağı Haftası”

TÜRK MUTFAĞI HAFTASI RENKLİ BAŞLADI

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen “Sürdürülebilir Türk Mutfağı Haftası: Atıksız, Geleneksel ve Sağlıklı” temasıyla öne çıkıyor.

 

21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası kapsamında Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Kent Konseyi, Kocaeli Yerel Kültür Platformu birlikteliği ile hazırlanan programın Kocaeli’deki teması ise “Kocaeli Mancarları ve Mancar Yemekleri” oldu.

 

MANCAR TOPLADILAR

Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı Ormanya’da gerçekleşen etkinlikler kapsamında deprem bölgesinden şehrimizde gelen çocuklar için düzenlenen programda; Ormanya Doğanın Şefleri Atölyesi etkinliği gerçekleşti. Minikler önce doğadan mancaları topladı. Ardından onlar için hazırlanan alanda hamur açıp, içine mancaları doldurdu.

PİŞMANİYE ÇEKİLDİ

Etkinlik tüm hızıyla devam ederken Ormanya girişinde ilimizin coğrafi işaretli ürünü olan pişmaniyenin çekimi gerçekleşti. Geleneksel ortamda protokol üyelerinin de katılımıyla gerçekleşen pişmaniye çekimi renkli görüntülere sahne oldu. Bu güzel görüntüleri kaydeden vatandaşlara, çekilen taze pişmaniye ikramı yapıldı.

MANCARLI SUNUM

Daha sonra protokol ve davetliler, Ormanya içerisinde yürüyüş yaparak minik şeflerle bulunduğu alana ilerledi. Gocaanalar ekibiyle gerçekleşen pide yapımı sonrası minikler tüm hünerlerini davetlileri sundu. Daha sonra doğal alanda hazırlanan mancarlı yemekleri sergisi ve sunumu gerçekleşti. Yapılan ikramların ardından minikler ve davetliler günün anısına fotoğraf çekildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL