26 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 132.913
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.198
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 75
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.618
Sağlık

Tahin ve Pekmezi Karıştırmak Zararlı

Sofralarımızın ayrılmaz ikilisi olan tahin ve pekmezin beraber tüketilmesinin, zannedildiği kadar masum bir alışkanlık olmadığı ortaya çıktı. Tahini tek olarak tüketen insan neredeyse yok denecek kadar azdır. Genellikle kahvaltı sofralarında..

Tahin ve Pekmezi Karıştırmak Zararlı

Sofralarımızın ayrılmaz ikilisi olan tahin ve pekmezin beraber tüketilmesinin, zannedildiği kadar masum bir alışkanlık olmadığı ortaya çıktı.

Tahini tek olarak tüketen insan neredeyse yok denecek kadar azdır. Genellikle kahvaltı sofralarında tahin ile pekmez karıştırılarak tüketiliyor. Oysa bu çok sevdiğimiz ikiliyi karıştırmanın oldukça zararlı olduğu ortaya çıktı.

YAĞ VE ŞEKER BİRLEŞİYOR

Tahinin içerisinde yüksek miktarda yağ bulunuyor. Tahinin içerisinde işe şeker. Bu ikili bir araya geldiğinde sağlığımız için faydalı değil zararlı bir besine dönüşüyor. Kilo almak istemiyorsanız ve vücudunuza yağ ve şeker yüklemesi yapma gibi bir durumunuz yoksa bu ikisinin ayrı ayrı tüketilmesi daha sağlıklı olabilir.

Tahinin içerisinde yüksek miktarda protein bulunuyor. Bu da böbrek rahatsızlığı yaşayan insanlar için olumsuz etki oluşturmakta. Pekmez içerisinde bulunan yüksek miktarda şeker ise şeker hastaları için tehlike. Günde 1 kaşık pekmez yemek bile, ay sonunda bir kilo olarak geri dönebiliyor.

VÜCUTTA ŞİŞLİK YAPIYOR

Bu ikili sık sık tüketildiğinde vücudun belli bölgelerinde şişliklere neden olabiliyor. Bu şişkinlikler genellikle elde ayakta ve yüzde meydana geliyor. Ayrıca karın bölgesinde de bu sorunlar oluşabiliyor.

KANSERE BİLE YOL AÇABİLİR

Kışın bağışıklığı güçlendirmek için her gün fazla miktarda tüketilen pekmez, sağlığınız için ciddi bir risk oluşturuyor. Pekmezin içerisinde yoğun miktarda bulunan şeker ve yağ, ilerleyen zamanlarda kanser hastalıklarının oluşmasına sebebiyet verebiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.