Manşetler Politika Surmanset

Tarhan: Artık Uyanın!

Bölge İdare Mahkemeleri ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi Kürsüsünden konuşma yapan Tahsin Tarhan 15 sene sonundaki Türkiye Tablosunu anlattığı Türkiye’de adaletin olmadığını Meclis kürsüsünden anlattı. TÜRKİYE TABLOSU İÇLER ACISI..

Tarhan: Artık Uyanın!

Bölge İdare Mahkemeleri ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi Kürsüsünden konuşma yapan Tahsin Tarhan 15 sene sonundaki Türkiye Tablosunu anlattığı Türkiye’de adaletin olmadığını Meclis kürsüsünden anlattı.

TÜRKİYE TABLOSU İÇLER ACISI

Tahsin Tarhan “15 senenin sonunda yarattığınız Türkiye tablosu maalesef içler acısı… Türkiye’de üretim çökmüş, Esnaf zorda, Çekler yazılmış, Senetler protesto oluyor, Turizm kan ağlıyor, 5 yıldızlı oteller kepenk kapatmış, Ekonominin geldiği nokta ortada, Dolar her gün artıyor, Euro ya el değmiyor, Enflasyon rakamları fırlamış, Tarım ülkesi olan Türkiye, yurt dışından saman ithal ediyor… Biz, Adalet olmayan yerde Bölge İdare Mahkemelerini tartışıyoruz.” Dedi.

MİLYONLAR HAK HUKUK ADALET DİYEREK SOKAKTA ARTIK UYANIN

Tarhan, “ Şantiyeye çevirdiğiniz Türkiye’de, her şeyi beton algısı üzerinden görüyorsunuz. Dünyanın en büyük adliyesini yapıyoruz, diye İstanbul’un her yerine pankartlar asılmıştı, Sizlere sormak istiyorum içerisinde Adalet olmayan bir yerde gerçekten bu durum gurur duyulacak bir şey midir?

Türkiye’de demokratik protesto açısından yüz yıllarca konuşulacak, yüzlerce, milyonlarca kişinin yollara çıkarak hiçbir taşkınlık yapmadan “Hak, hukuk, adalet” diyorsa… artık, uyanın uyanın…dedi.

TÜRKİYE’DE ADALETİ YOK ETTİNİZ.

Tahsin Tarhan ayrıca “Türkiye’nin bir devlet yapısı, bir işleyişi vardır. Artık bu devlet düzenin ortandan kaldırdınız. Kendinize has bir sistem kurmaya çalışıyorsunuz… Değerli Milletvekilleri Maalesef Türkiye’de hukuku katlettiniz. Gazetecileri tutukluyorsunuz, Milletvekillerini tutukluyorsunuz, Düşünceyi suç sayarak, Sivil toplum örgütlerini yok sayıyorsunuz, Adaletin terazisini bozdunuz. OHAL ile memleket yönetip, “Adalet var, Türkiye bir hukuk devleti diyorsunuz” diğer bir yandan Yargıyı teslim ettiğiniz çetelerin elinden temizlemeye çalışıyorsunuz.” Dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL