Manşetler Surmanset

Tarhan: “EDS Cezaları Vatandaşın Belini Büküyor”

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan bir çok kişi tarafından eleştirilen EDS radar sitemi ile vatandaşa kesilen para cezaları ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Tahsin Tarhan, “EDS radar sistemi..

Tarhan: “EDS Cezaları Vatandaşın Belini Büküyor”
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan bir çok kişi tarafından eleştirilen EDS radar sitemi ile vatandaşa kesilen para cezaları ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.
Tahsin Tarhan, “EDS radar sistemi vatandaşa tuzak kurmaktan başka bir şey değil, sistemin doğru çalışıp çalışmadığı bile henüz tespit edilemiyor” dedi.
“BELEDİYELERE KAYNAK SAĞLANSIN DİYE VATANDAŞA TUZAK KURULUYOR”
Milletvekili Tahsin Tarhan açıklasında “EDS sistemi kuran belediyeler, bu yolla kesilen trafik cezalarının yüzde 30’unu alıyor. Sistemi kuramayan belediyeler ise şirketlere ihale ediyor. Vatandaş pazar parasını zor denkleştirirken, trafik cezalarıyla iyice beli bükülüyor.
“EDS SİSTEMİNİN GÜVENİLİRLİĞİ TARTIŞMALI”
“Sistemin nasıl çalıştığı belli değil. Ölçümler doğru mu değil mi kimse bilmiyor. Türk Standartları Enstitüsü (TSE), başta radarlar olmak üzere elektronik yöntemle hız tespiti yapan cihazların doğru ölçüm yapıp yapmadığını ancak 1 Temmuz 2018 tarihinden sonra kontrol edebileceğini açıkladı ama cezalar kesilmeye devam ediyor.
“ÖNCE CEZA KES SONRA VERGİ DÜZENLEMESİ İLE AFET”
“Doğru düzgün bir ekonomik sistem maalesef yok. Önce ceza kesip sonra altı ayda bir vergi düzenlemesiyle affettim ya da  yeniden yapılandırın sistemi sadece günü kurtarır. İktidar ekonomide geçici ve günü kurtaran önlemler ile döngüyü sağlamak istiyor. Geçerliliği ve güvenililiği belirli olmayan EDS sistemi ile trafik cezalarından gelir elde etmeyi beklemek, ekonomideki çıkmazın belgesidir.
“EKONOMİNİN KÖTÜ GİDİŞİNİN FATURASINI HALKA YÜKLÜYORLAR”
” Ekonomi çökmüş durumda. Sağlıktan ticarete, üretimden yatırıma tamamen dipte bir ülke durumundayız. Bireysel Emeklilik diye bir şey çıkardılar herkesin aylığından para kesiliyor. Şimdi bunu 18 yaş altı kişiler içinde getirmek istediklerini açıkladılar. Trafik cezası, bireysel emeklilik, vergi, harç neredeyse vatandaşın soluduğu havadan ücret alacaklar” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL