Güncel Manşetler

Tarhan: Kocaeli’de Vurgun Var!

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Aramızda Yolsuzluk Yapanlar Varsa Yollarımızı Ayıracağız” demesi üzerine Ak Parti Kocaeli İl Başkanı İle ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Ak Parti İl..

Tarhan: Kocaeli’de Vurgun Var!
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Aramızda Yolsuzluk Yapanlar Varsa Yollarımızı Ayıracağız” demesi üzerine Ak Parti Kocaeli İl Başkanı İle ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.
Ak Parti İl Başkanları Toplantısında Cumhurbaşkanı’nın “Ayak uyduramıyor mu, kenara koyacağız, affedersiniz yolsuzluğa bulaşan mı var, kenara koyacağız. Buralarda dikkatli olmamız gerekiyor. Yola çıkarken söylediğimiz gibi bunlar içimizden de olabilir” söylemleri üzerine yaptığı basın açıklamasında Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan şu ifadelere yer verdi:

“AFEDERSİNİZ AMA YOLSUZLUĞA BULAŞAN VAR…”
“Daha önce Başbakanlık Bilgi Edinmeye ve Yazılı Soru Önergesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına AKP Kocaeli  İl Başkanının mobilya şirketleri üzerinden haksız Kamu İhalesi ve büyük miktarlarda kazanç elde ettiğini dile getirdim.
“KOCAELİ’DE VURGUN VAR”
Kocaeli’de özellikle mobilya malzemeleri alımlarında bir vurgun gerçekleştirildi. 2015 ve 2017 yılları arasında Akp İl Başkanının sahibi ve ortağı olan şirketlerin, bir çok Kamu Kurumuna milyonlarca liralık mobilya malzemesi faturalandırdığı ve haksız kazanç elde ettiğini defalarca dile getirdim. Vurgun o kadar büyük ki, Resmi Makamlar Akp İl Teşkilatını ve İl Başkanını Korumak için sorduğum soruları, “Ticari Sır” diyerek kapatmaya çalışıyor.
“CUMHURBAŞKANI SAMİMİ İSE GEREĞİNİ YAPSIN”
“Bir Milletvekili yolsuzluk olduğunu idda ettiği bir konu hakkında  Yazılı Soru Önergesi veriyor, Haksız kazanç olduğunu dile getiriyor, ama resmi kurumlar, Akp teşkilatlarını korumak için Ticari Sır kalkanını devreye sokuyor. Ayıptır. Cumhurbaşkanı samimi ise konu ile ilgili belgeler ortada AKP Kocaeli İl Başkanı ile ilgili gereğini yapsın.” dedi.
“BELEGLER ORTADA”
Tahsin Tarhan  ayrıca “Kocaeli Akp İl Başkanın sahibi ve ortağı olduğu şirketlerin gerçeklestirdiği Kamu ihale alımları ve kazançlarının belgeleri ortada. Bunları bir siyasetçi olarak sunmaktan elzem duyuyorum ancak Yolsuzlukla mücadele sloganıyla iktidar olan bir partiye yakışmayan durumlar söz konusu. İl Başkanları toplantısında “Yolsuzluğa bulaşanları aramızdan çıkartacağız” diyen Cumhurbaşkanın derhal gereğinin yapılmasını sağlaması boynunun borcudur” dedi.
“SAKARYA ÜNİVERSİTESİ AKP İL BAŞKANININ ORTAĞI GİBİ ÇALIŞMIŞ”
” Ticari Sicil Kaydı ve Tepecik Vergi Dairesi Dönem İçi Mal ve Hizmet Satışı Yapılan Kişiler Raporuna göre, ortadadır ki maalesef Sakarya Üniversitesi Akp İl Başkanının Mobilya Sirketiyle ortak gibi çalışmış. Bu durum soru önergelerine verilen Ticari Sır kalkanı ile gizlenemez durumdadır.
“ANKARA’DA MOBİLYA ÜRETİCİSİ Mİ YOK”
” Siyaset ile Ticaretin keskin çizgisini ayırmak gereklidir. Kocaeli genelinde is yapan yerel bir firmanın siyasi gücünü kullanarak Ankara’da bulunan Bilim ve Sanayi Bakanlığına mobilya malzemesi satışı yapması kabul edilemez. Bilim vr Sanayi Bakanlığı bu firmanın üretici firma mı, aracı firma mı olduğunu araştırmış mıdır? İhale nasıl gerçekleştirilmistir belli değil.
“ŞAİBELİ PARA TRANSFERLERİ VE ÇETE USULÜ İŞ ORTAKLIKLARI VAR”
” Devlet ihalelerinin ve önemli projelerin verildiği Haldız İnşaat ve Akp İl Başkanının sahibi olduğu şirketler arasında ticeret ahlakına aykırı ilişkiler var. Sadece 2015 – 2016 yılları arasında  1.628.639.00 TL’lik faturalandırma gerçeklestirilmiş. Hangi kıstaslara göre nasıl olduğu belli değil. Siyasi gücü arkasına alanların çete usulü çalısması kabul edilemez.
Aynı mobilya şirketinin iki firması arasında 1.421.158.00 TL lik faturalandırma var. Al gülüm ver gülüm zengin mantığıyla hesap soran olmadığı için siyasi gücü zenginleşme aracı olarak kullanmışlar.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL