Güncel Manşetler

Taşdemir’den 12 Eylül Açıklaması “Böldürtmedik”

MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, “Ülkücü Hareket için 12 Eylül mahkemeleri; zulmün, işkencenin ve adaletsizliğin birer örneği olarak hatırlanacaktır.” dedi..

Taşdemir’den 12 Eylül Açıklaması “Böldürtmedik”

MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, “Ülkücü Hareket için 12 Eylül mahkemeleri; zulmün, işkencenin ve adaletsizliğin birer örneği olarak hatırlanacaktır.” dedi

12 Eylül 1980 askeri darbesinin yıldönümü 37.yıldönümü münasebeti sebebiyle MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir yazılı bir basın açıklaması yaptı. 12 Eylül 1980 darbesi ile Türkiye’de demokratik rejimin rafa kalktığını hatırlatan MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, “Tarih boyunca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yön verip rota çizmek isteyen emperyalist güçler, 12 Eylül 1980 öncesinde de bu emellerini komünizm denilen kana susamış canavarın aracılığıyla gerçekleştirmek istemiştir. Ülkücü Hareket ve onun şerefli mensupları ‘Bölünmesin diye millet, baki kalsın diye devlet’ diyerek bölücülerin karşısında durmuş, kendilerini feda ederek Türkiye’yi böldürmemiştir. Ülkücü Hareket’in bu vatanperver çabasına karşı, hareketimiz dönemin yönetimi tarafından darağaçlarıyla, mahpuslarla, işkencelerle ve sürgünlerle ödüllendirilmiştir (!). Şairin de ifade ettiği gibi 12 Eylül’de ‘biz kırk kere İsmail olsak da; devletimiz bir kere İbrahim olmadı.’ Buna rağmen, 5 bin kere can versek de bir gün olsun ebed müddet diye bildiğimiz devletimize sırt dönmedik, küsmedik.

Fakat devletini yaşatmak, vatanını sevmekten başka hiçbir suçu olmayan Ülkücü Hareket için 12 Eylül mahkemeleri; zulmün, işkencenin ve adaletsizliğin birer örneği olarak hatırlanacaktır. MHP olarak; Allah için, Vatan için, Bayrak için, canından geçip, şahadet şerbetini içen başta Halil Esendağ, Selçuk Duracık, Mustafa Pehlivanoğlu, Cengiz Baktemur, Ali Bülent Orkan, Cevdet Karataş, Fikri Arıkan,Velican Oduncu Ahmet Kerse İsmet Şahin ve tüm ülkücü şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ve diyoruz ki: ‘Unutmak, tükenmektir. Ne sizleri unutacağız ne de kahpe Eylülleri. Eylüllere rağmen var olacağız. Ne mutlu Türküm diyene.” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL