“Teröre karşı amansız mücadelemize katılmaya davet ediyorum”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’ndan basın açıklaması: “Tunceli’nin Ovacık ilçesi Bilgeç köyü Çakılyayla mezrasında 8 yaşındaki Ayaz ile 4 yaşındaki Nupelda Güloğlu kardeşlerin, bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerce..

“Teröre karşı amansız mücadelemize katılmaya davet ediyorum”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’ndan basın açıklaması:

“Tunceli’nin Ovacık ilçesi Bilgeç köyü Çakılyayla mezrasında 8 yaşındaki Ayaz ile 4 yaşındaki Nupelda Güloğlu kardeşlerin, bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerce araziye daha önceden yerleştirildiği değerlendirilen patlayıcıya basmaları sonucu, ailelerinden, sevdiklerinden ve aramızdan koparıldığı haberini, derin bir teessürle öğrenmiş bulunuyorum.

Maalesef ki bu elim olay, geçmişi bu tip hain saldırılarla dolu PKK’nın bebek ve çocuk katili yüzünü bir kez daha gözler önüne sermiştir. Terör örgütü PKK, kurulduğu günden bu yana, gözbebeği çocuklarımızın yaşam hakkını yok sayarak canlarına kastetmekte, ailelerinden kopartıp ellerine silah vererek ölüme yollamaktan çekinmemekte, kalem ve kitap bulunması gereken ellerine taş ve bomba tutuşturarak onları birer kalkan olarak kullanmaktan geri durmamaktadır.

Çocukların yaşam hakkı, en önemli temel insan haklarından birisi ve hukuk devletinin de temel değerlerindendir. Kanunen ve ahlaki olarak da dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu yaşam hakkının ellerinden alınması asla kabul edilemez.

Devletimiz, çocukların zarar görmesini önlemeyi; onların temel hak ve özgürlükleri için her türlü uygun ortamı sağlamayı; sağlık, barınma ve eğitim gibi temel ihtiyaçları karşılamak üzere her çeşit çabayı göstermeyi hedeflemiştir.

Alçakça kurduğu tuzakla iki çocuğumuzun yaşam hakkını elinden alan başta eli kanlı PKK terör örgütü olmak üzere, teröre destek veren tüm kişi, grup ve terör örgütlerini lanetliyorum.

Terörle mücadelede tüm vatandaşlarımızın toplum yararını, özellikle çocukların üstün yararını gözetmesi, bu elim ve can yakan terör eylemini aynı dil ve söylemle kınaması ve gereken duruşu sergileyerek teröre karşı birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerekliliği yeniden kanıtlanmıştır. Bu açıdan bütün siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenler başta olmak üzere ülkemizdeki tüm kesimleri, bu acı kayıplar vesilesi ile teröre karşı amansız mücadelemize katılmaya davet ediyorum.

Ayaz ve Nupelda Güloğlu evlatlarımıza Allah’tan Rahmet; ailesi, sevenleri ve tüm milletimize sabırlar diliyorum. ”

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL