Dilovası Genel Güncel Manşetler

Toltar’dan 17 Ağustos Mesajı

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, 17 Ağustos 1999 depremin 19. yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınlayarak, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı temennisinde bulundu. EN ACI FELAKETLERDEN BİRİ 17 Ağustos 1999..

Toltar’dan 17 Ağustos Mesajı

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, 17 Ağustos 1999 depremin 19. yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınlayarak, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı temennisinde bulundu.

EN ACI FELAKETLERDEN BİRİ

17 Ağustos 1999 tarihinde gece 03.02 sıralarında 7.4 şiddetinde başlayıp 45 saniye süren, ardında büyük yıkım ve felaket bırakan depremin 19.yıl dönümünde ne yaşanan depremi ne de depremde kaybettiklerini unutmadıklarını ifade eden Başkan Toltar,“Hepimizi derin acılara boğan ve binlerce vatandaşımızı toprağa verdiğimiz 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi depreminin üzerinden 19 yıl geçti. Binlerce vatandaşımızın vefat ettiği, yaralandığı ve engelli kaldığı Marmara depremi milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır.

YAŞANAN BÜYÜK ACIDAN DERS ÇIKARMALIYIZ

Depremle yaşanması gerektiğini de belirtilen Başkan Toltar, “Ülkemiz dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Geçmişte yaşanan depremlerin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması kaçınılmaz. Burada önemli olan husus, depremle yaşamasını öğrenmek, yaşadığımız alandaki binaları depreme dayanıklı hale getirmek. Bilgi, birikim ve teknolojiyi kullanarak tedbirlerimizi almamız, vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmamızdır.

Yaşanan büyük acıdan ders çıkararak, buna uygun hareket etmeliyiz. Bu anlamda Dilovası Belediyesi olarak bizlerde denetim ekiplerimizle gereken hassasiyeti göstererek ilçemizdeki yapıların güvenli hale getirilmesini takip ediyoruz. Bu duygu ve düşünce ile deprem kuşağında olan ilimizde bir daha depremi yaşamamak, ya da olası deprem durumunda can ve mal kaybına uğramamak en büyük temennimizdir. Halkımızın da bu konuda duyarlı olması gerekmektedir.

Marmara depreminin yıl dönümünde ülkemizin, ilimizin ve ilçemizin bir daha böyle afetlerle karşılaşmamasını temenni ediyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL