Güncel Manşetler

Tramvayda Vatandaşlarla Sohbet

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit’te faaliyete geçen ve hedeflenen yolcu kapasitesinin üzerinde bir sayı ile halka hizmete veren tramvaya binerek yolculuk gerçekleştirdi…

Tramvayda Vatandaşlarla Sohbet

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit’te faaliyete geçen ve hedeflenen yolcu kapasitesinin üzerinde bir sayı ile halka hizmete veren tramvaya binerek yolculuk gerçekleştirdi. SEKA Park alanından İzmit merkezine giden Karaosmanoğlu, yolculuk esnasında tramvayı kullanan vatandaşlarla sohbet etmeyi de ihmal etmedi.  Kentimizin ulaşım bakımından önemli bir ihtiyacını gidermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Karaosmanoğlu” Vatandaşımızın bu hizmetle yüzünün gülmesi bizi de son derece memnun ediyor” açıklamasını yaptı.

“METRO PROJEMİZLE ULAŞIMDA DİĞER BİR DÖNÜŞÜMÜ YAPACAĞIZ”

İzmit’te tramvayın seferlerinin başlamasının ardından bir birinden farklı ulaşım yatırımlarıyla Kocaeli’de yaşamın daha kolaylaşması için büyük adımlar atan Büyükşehir Belediyesi, bu noktada en önemli yatırımlarından olacak Darıca-Gebze ve Organize Sanayi Bölgeleri için yapılacak Metro projesinin temeli de 2018 yılının ilk yarısında atılması planlanıyor. Ulaşımda bir dönüşümün yaşandığını İzmit’teki tramvay yolculuğunda ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Tahmini bütçesi 2.5 milyar TL’yi bulacak metro projemizle ulaşımdaki diğer bir dönüşüm projemizi Gebze bölgemizde gerçekleştireceğiz. İzmit’teki tramvay projemiz Kocaeli’deki raylı sistemlere geçişte çok önemli bir başlangıç olmuştur” dedi.

“METROMUZUN İLK KAZMASINI GURURLA VURACAĞIZ”

Darıca, Gebze ve OSB’ler arasında ulaşımı 19 dakikaya indirecek projenin öneminden bahseden ve yolculuğu esnasında vatandaşlara bu konuda bilgi veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Metro hattımız 15.6 kilometre olacak ve toplamda gidiş dönüş toplam 32 kilometrelik bir hat olacak. 12 istasyonla hizmet verecek metro projemizi kendi bütçemizle yapacağız” ifadelerini sarf etti.  Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılında Gebze’de Metro’ya bineceğini de vurgulayan Karaosmanoğlu, “2018 yılının başlarında ihaleyi yapmayı planlıyoruz. Metromuzun ilk kazmasını vuracak ve temelini aynı yılın içinde atmış olacağız” şeklinde konuştu.

“KENTİMİZİ DEMİR AĞLARLA SARACAK”

Vatandaşların talepleri doğrultusunda en uygun güzergâhta, çevreye zarar vermeden inşa edilen tramvay projesinin bugün verdiği kaliteli hizmetiyle en çok ilgi duyulan bir ulaşım aracı olduğunu da belirten Karaosmanoğlu, “Allah’ın izniyle bugün hizmeti kentimize kazandırmaktan dolayı gururluyuz. Halkımıza konforlu bir ulaşım sunmak çabasındaydık. Çok şükür bunu başardık. İnşallah tramvay hattımızı okullar bölgesinden Plaj Yolu’na kadar uzatacağız. Ters istikamette de hattın uzamasıyla birlikte hizmet uzunluğumuz büyüyecek. Şimdilik kentimizin en önemli yatırımlarından birisi olan SEKA Park ile otogar arasında hizmet verecek olan Akçaray, ilave edilecek güzergâhlarla adeta kentimizi demir ağlarla saracak” şeklinde konuştu.

“BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE ÇALIŞIYORUZ”

Tramvay’ın halkımıza rahat ve süratli bir kent içi ulaşım imkânı sunduğunu da belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Çünkü benim hemşehrim her şeyin en iyisine layıktır. Vatandaşlarımıza çağın getirdiği hızlı, konforlu ve güvenli ulaşım imkânlarından yararlanmayı hak ediyor. Biz de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak, arkadaşlarımızla beraber insanımızın hak ettiği hizmeti her alanda kendilerine sunmak için büyük bir titizlikle çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki, bu millete hizmet etmek için çalışmak, halka hizmet etmek Hakk’a hizmet etmektir” ifadeleriyle açıklamalarını tamamladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL