Türk Müziği Destekleme Projesi tanıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı himayelerinde başlatılan Türk Müziğini Tanıtma ve Destekleme Projesi Kapsamında Örneklemeli Türk Müziği Tarihi Seminerleri gerçekleştirildi. Kocaeli Marmara Koleji Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen programa; Vali Hüseyin Aksoy, Milli..

Türk Müziği Destekleme Projesi tanıtıldı
Milli Eğitim Bakanlığı himayelerinde başlatılan Türk Müziğini Tanıtma ve Destekleme Projesi Kapsamında Örneklemeli Türk Müziği Tarihi Seminerleri gerçekleştirildi.
Kocaeli Marmara Koleji Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen programa; Vali Hüseyin Aksoy, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un eşi Rana Selçuk  ve Vali Aksoy’un  eşi Hülya Aksoy,  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’in eşi Fatma Nebahat Özer, Kartepe Kaymakamı Tuncay Dursun, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu Ses Sanatçıları Aylin Şengün Taşçı, Günay Çelik, Gediz Çoroğlu, Rıfat Kemancı, İstanbul Devlet Türk Müziği Arşiv ve Uygulama Topluluğu Ses Sanatçıları Ümit Atalay ve Yasin Özçimi, Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Ses Sanatçısı Alper Taş, TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Ahmet izgi, Keman Sanatçısı Fahri Karaduman, Çello Sanatçısı Veysel Matur, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda kişi katıldı.
Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi ile başlayan programda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un eşi  Rana Selçuk yaptığı konuşmalarında; “Bugün burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Öğrencilerimize dokunduğumuz, öğrencilerimize müziğin sadece bir eğlence aracı değil, kültürümüzün bir parçası olduğunu ve tüm duygularımızı müzikle ifade edebileceğimizi anlattığımız için çok mutluyum.” diyen Selçuk tüm katılımcılara teşekkür etti.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un eşi  Rana Selçuk’un konuşmalarının ardından Türk Müziği Tanıtma ve Destekleme Projesinin tanıtımı gerçekleştirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL