31 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 136.525
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.322
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 78
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.703

Türkiye’nin seçeneklerden biri İncirlik Üssünü kapatmak ve müttefik olmaktan vazgeçmektir.

SAADET ÇAYIROVA ‘’İNCİRLİK KAPATILSIN’’ Saadet Partisi Çayırova ilçe başkanı Yusuf Aksu, İncirlik Üssü’nün Kıbrıs Harekatı öncesi kapatıldığını ve bugünlerde konuşulan olası Afrin operasyonu öncesinde de harekatın başarılı olması için Türkiye aleyhine..

Türkiye’nin seçeneklerden biri İncirlik Üssünü kapatmak ve müttefik olmaktan vazgeçmektir.

SAADET ÇAYIROVA ‘’İNCİRLİK KAPATILSIN’’

Saadet Partisi Çayırova ilçe başkanı Yusuf Aksu, İncirlik Üssü’nün Kıbrıs Harekatı öncesi kapatıldığını ve bugünlerde konuşulan olası Afrin operasyonu öncesinde de harekatın başarılı olması için Türkiye aleyhine yapılan operasyonların merkezi olan incirlik üssünün kapatılması gerektiğini söyledi.

SIRADA İRAN VE TÜRKİYE VAR

Haftalık ilçe yönetim toplantısında açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Çayırova ilçe başkanı Yusuf Aksu, Ülkemizin gündemi sürekli kutuplaşma ve gerilim siyasetiyle meşgul ediliyor. Haberler siyasilerin söz düellosuyla dolup taşıyor. Bu millet kamplaşma değil birlik ve beraberlik istiyor. Siyasi tercih farklılıkları ayrışma nedeni olarak görülmemelidir. Bugün ki iktidar konuyu bizdenseniz vatansever, bizden eğilseniz vatansever değilsiniz noktasına getirerek ülkemize hiçbir katkı sunamaz. 15 senedir tek başına iktidar olup yerel, genel, cumhurbaşkanlığı ve bürokrasi hepsi sizden seçilmişken, yani mühür sizdeyken kalkıp da konuyu ‘’şimdi bize oy vermezseniz ülkemizin bekası tehlikeye girer’’ demeye getirmek bu milletin aklıyla dalga geçmektir. Milletimiz ABD ve batı eliyle ülkemizin sınırında alenen terör ülkesi kurulmak istendiğini görüyor. Büyük Kürdistan projesinin Irak ve Suriye ayağı tamamlandığında, sıra İran ve Türkiye’nin bölünmesine geleceğini de düşünen herkes görüyor. Ancak, milletimiz bu gelişmeler karşısında ‘eyy ABD, eyy avrupa’’ demenin dışında, fiili ve etkili girişimler bekliyor. Tedbir noktasında geç kalınmış bu meselelerde derhal önlem alınmalıdır. Aksi takdirde telafisi mümkün olmayan bir sürece girilir dedi.

ABD, BİZİM STRATEJİK MÜTTEFİKİMİZ OLAMAZ

Türkiye’nin daha önce Kıbrıs Barış Harekatı sırasında 1974’te İncirlik Üssünü kapattığına dikkat çeken Aksu, “ABD, Türkiye’yi artık direkt tehdit ediyor ve Türkiye’nin elindeki seçeneklerden biri İncirlik Üssünü kapatmak ve müttefik olmaktan vazgeçmektir. “ABD bizim stratejik müttefikimizmiş. Haçlı seferi ilan eden ABD bizim stratejik müttefikimiz olamaz. Şimdi iktidar diyor ki, bu ne biçim stratejik müttefiklik. Ne bekliyordunuz? Biz haçlı seferi karşısına yekvücut çıkmak mecburiyetindeyiz. Siz istediğiniz kadar ABD ve batıya bağırın çağırın hiçbir karşılığı olmuyor. Onlar yine planlarını uygulamaya devam ediyor. Çözüm kesinlikle fiili yaptırımdır. Bunu yapacak tek görüş de Milli Görüş’tür. Bizim ne Avrupa’ya, ne ABD’ye ne bir başkasına özel bir kinimiz yok. Biz bütün insanlara barış ve huzur gelsin isteriz. Batı’dan en önemli farkımız hakkı üstün tutmaktaki kararlılığımızdır” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.