Eğitim Genel Güncel

Üstün Başarı İçin Takım Olmak

“Takım demek paylaşmak demektir” Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Üstün Başarı İçin Takım Olmak’ adlı seminer gerçekleştirildi. Rektörz Prof. Dr. Sadettin Hülagü başta..

Üstün Başarı İçin Takım Olmak

“Takım demek paylaşmak demektir”

Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Üstün Başarı İçin Takım Olmak’ adlı seminer gerçekleştirildi.

Rektörz Prof. Dr. Sadettin Hülagü başta olmak üzere üniversitemiz yönetiminin katıldığı ‘Üstün Başarı İçin Takım Olmak’ semineri İzgören Akademi’den Sadettin Umut Sav tarafından verildi. Seminerde, “takım olma” olgusu anlatıldı.

Farklı bakış açılarının çözüme ulaşmada bize yol gösterebileceğini aktaran Umut Sav, öğrenmenin aşamalarına değindi. Öğrenmenin 4 aşamadan oluştuğunu ve tarihsel sürece bakıldığında bu aşamaların Anadolu Selçuklu Devleti ahilik mesleğinin gelişim şeması olduğunu belirten Sav, “İlk aşama bilinçsizlik-yetersizlik yani cahillik dönemidir. Birey farkındalığını tamamladığı zaman ikinci aşamaya bilinçli yetersiz yani çıraklık aşamasına geçer. Sabır ve azim ile birlikte üçüncü aşama bilinçli yeterli yani kalfalık dönemi ve en son aşamada da ustalık aşamasına geçer. Ustalık aşamasında küçük çabaya büyük sonuç alınır” dedi.

Her şeyin ilk başta zor olduğunu belirterek “takım demek paylaşmak demektir” diyen Sav, takım çalışmasını öldüren faktörleri, takım oluşmasında temel etkenleri ve takım olma sürecini anlattı.

Seminer sonunda verdikleri değerli bilgiler için Rektör Prof Dr. Hülagü, Umut Sav’a teşekkür belgesi takdim etti. Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, takım olabilmenin bireysellikten ziyade kolektif bir çalışma ile gerçekleşebileceğini aktardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL