Genel Güncel İzmit Manşetler Yaşam

Uygulama bahçesinde ilk mahsuller toplandı

İzmit Belediyesi’nin Kocaeli’de ilk olan uygulama bahçesindeki yılın ilk mahsulleri toplandı. Durhasan Mahallesi (Köyü)’nde 25 dönümlük alanda kurulan uygulama bahçesinin mahsulleri Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a getirildi. Okul Özelliği Taşıyor..

Uygulama bahçesinde ilk mahsuller toplandı

İzmit Belediyesi’nin Kocaeli’de ilk olan uygulama bahçesindeki yılın ilk mahsulleri toplandı.

Durhasan Mahallesi (Köyü)’nde 25 dönümlük alanda kurulan uygulama bahçesinin mahsulleri Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a getirildi.

Okul Özelliği Taşıyor

Gerek çiftçiler, gerek vatandaşlar gerekse okullar için modern tarım yöntemlerinin öğretildiği bir okul özelliği taşıyan bahçeden toplanan ilk ürünler İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a ikram edildi. İçerisinde mevsimin tüm sebze ve meyvelerinin olduğu sepeti inceleyen Başkan Doğan “köylülerimiz başta olmak üzere sebze meyve yetiştiriciliği yapmak isteyen tüm vatandaşlarımız için kullanabileceği bahçemizin ürünlerini görmek bizim için büyük mutluluk. Bu bahçemizde çiftçilerimize modern tarım yöntemlerini öğreterek hem daha fazla hem de daha kaliteli ürün yetiştirmelerini sağlıyoruz” dedi.

Çocuklar Toprakla Tanışıyor

Bu bahçe sayesinde çocukların ilk defa toprakla buluştuğunu da belirten Doğan “uygulama bahçemizde sadece çiftçilerimize eğitim vermekle kalmıyor, çocuklarımızı ilk defa toprakla buluşturuyoruz. Anaokullarımızla yaptığımız planlamalarla küçük yavrularımızı uygulama bahçemize getirip onların toprakla uğraşmalarını sağlıyor, toprakta yetiştirdiğimiz sebze ve meyveleri tanıtıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL