Güncel Manşetler

Vali Güzeloğlu’ndan KOÜ’ye Veda

Son Valiler Kararnamesi ile Diyarbakır Valiliği’ne atanan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye veda ziyaretinde bulundu. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Çakır, Prof. Dr…

Vali Güzeloğlu’ndan KOÜ’ye Veda

Son Valiler Kararnamesi ile Diyarbakır Valiliği’ne atanan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye veda ziyaretinde bulundu.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Çakır, Prof. Dr. Ercüment Çiftçi ve Prof. Dr. Ahmet Küçük’ün de hazır bulunduğu ziyarette, Vali Güzeloğlu, bugüne kadar hem ilimize hem de ülkemize yönelik yapılan işbirlikleri nedeniyle teşekkür etti. Vali Güzeloğlu, “Bir vali bir rektör ilişkisinin çok ötesinde, memleket sevdasında hizmet aşkıyla buluşan iki kardeş iki dost olduk. Kendisi, Kocaelimiz adına, üniversitemiz adına, bilim dünyası adına çok önemli katkılarda bulunuyor. Görev sürecimiz içerisinde Kocaeli halkına, Kocaeli’nin geleceğine yönelik gerçekleştirdiğimiz örnek işbirliğimiz için başta şahsına olmak üzere, üniversitemizin değerli öğretim üyelerine ve personeline çok teşekkür ediyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Hülagü ise, “Üç gündür Belçika’daydım. Orada küçük bir istasyonda meydana gelen patlama sonrası her alanda silahlı askerlerin çok yoğun tedbirler içerisinde, vatandaşların telaş içerisinde yaşadığını gördüm.  Ülkemiz olağanüstü hal durumunda olmasına rağmen, insanlarımızın demokratik haklarını kullanarak gayet mutlu bir şekilde yaşamalarını, işlerini devam ettirebilmelerinde en büyük katkının Sayın Cumhurbaşkanımızın, temsiliyeti makamında ilimizde sayın valimizin verdiğini görüyoruz. Sayım Valimle, acıyı tatlıyı beraber yaşadık. 15 Temmuzu yaşadık. Demokrasi mitinglerine katıldık. Bu hatıralar hep hafızamızda kalacak” dedi. Vali Güzeloğlu’na yeni görevinde başarılar dileyen Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü,  “Eskilerin bir sözü var; ‘Pîr Mehmed’im güzellerden söz ara, güzelleri güzellerden süz ara, yalnız koymayın beni mezara, güzel gelip güzel gitmek güzeldir’ Sayın Valimde güzel gidiyor” ifadesinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL