Vali Yavuz’dan Darıca’da Gönül Ziyareti

Vali Yavuz Gününü Darıca İlçemize Ayırdı Vali Seddar Yavuz, “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında toplumun dezavantajlı kesimine yönelik yapılan hane ziyaretlerini bugün de Darıca ilçemizde devam ettirdi. Vali Yavuz, Pandemi kurallarına..

Vali Yavuz’dan Darıca’da Gönül Ziyareti

Vali Yavuz Gününü Darıca İlçemize Ayırdı

Vali Seddar Yavuz, “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında toplumun dezavantajlı kesimine yönelik yapılan hane ziyaretlerini bugün de Darıca ilçemizde devam ettirdi. Vali Yavuz, Pandemi kurallarına da riayet ederek, gerçekleştirdiği ziyaretlerinde devletin şefkat elini hissettirmeye devam etti.

Vali Yavuz’un İlk Ziyareti Şehit Yakınları ile Gazilere Oldu

Şehitlerimizin emanetleriyle bir araya gelen ve onlara özel bir ilgi gösteren Vali Seddar Yavuz; Darıca ilçemizin farklı mahallelerinde ikamet eden Şehitlerimiz; Tahsin Sarıtosun, Edip Zengin, Bülent İnal, Murat Tevlim, Hasan Hüseyin Günay ve Ömer Özavcı’nın  ailelerini ziyaret etti.

Şehitlerimizin emanetlerine bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını soran Vali Yavuz, “Vatan, bayrak ve millet sevgisi uğruna bir an bile düşünmeden şehadete yürüyen yiğitlerimiz ve onların kıymetli aileleri için ne yapsak azdır. Sizler bize Şehitlerimizin emanetisiniz, sizin isteklerinizin başımızın üstünde yeri var. Rabbim sabırlar versin.” dedi.

Ziyarette; bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, ulusal birliğimizin ve Cumhuriyetimizin onurlu sembolleri olan Gazilerimizin gönlünü almayı ihmal etmeyen, hal ve hatırlarını sorarak dualarını alan Vali Yavuz, Gazilerimiz; Hüseyin Çoban, Engin Geçğili, Ahmet Serin ve İzzettin Cezlan’ı ziyaret etti. Gaziliğin onur ve şerefini yaşayan gazilere her zaman borçlu olduklarını belirten Vali Yavuz: “ Şehitlerimiz de Gazilerimiz de bu aziz vatan uğruna canlarını hiçe sayan kahramanlarımızdır, yalnızca ailelerinin değil tüm milletimizin evlatlarıdır. Sizleri seviyoruz. Vücutlarında onur abidesi olarak yaralarını taşıyan kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir.” diyerek, sağlıklı bir ömür temennisinde bulundu.
Vali Yavuz’un ziyaretleri ile mutlulukları yüzlerinden okunan gazilerimiz ve şehit aileleri: “Sizin evlerimize gelerek bizleri ziyaret etmesi büyük bir onur ve mutluluk.  Allah devletimize zeval vermesin.” diyerek, Vali Yavuz’a, her zaman yanlarında olup kendilerini yalnız bırakmadıkları için memnuniyetlerini belirttiler.

Vali Yavuz Engellilerle Gönül Köprüsü Kurdu

Engelli vatandaşlarımızın gönüllerinde köprü kuran, onları unutmayan Vali Yavuz, Darıca’da ikamet eden; Fatma Şahin ve Elmas Saraç’ı evlerinde ziyaret edip, hal ve hatırlarını sorarak, ihtiyaç ve taleplerini dinledi.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şuuruyla hareket eden sosyal devlet anlayışına sahip olarak engelli vatandaşlarımızın umutlarını yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba sarf etmenin en önemli sorumluluklarının başında geldiğini belirten Vali Seddar Yavuz:  “Devletimiz, engellilerimizin önündeki engelleri kaldırarak sosyal hayat içerisinde yer almalarını sağlamaya çalışıyor.  Hep birlikte, hepimizin aday olduğu engelli olma ihtimali çerçevesinde, engelli vatandaşlarımıza gereken saygı ve gereken özeni göstererek onların hayatını kolaylaştırmalıyız. Engelli vatandaşlarımızın dün olduğu gibi bundan sonra da daima yanındayız.” diyerek, ihtiyaçlarının karşılanması için yetkililere talimat verdi.

Vali Yavuz, Yetim ve İhtiyaç Sahibi Aileleri de Ziyaret Ederek Dualarını Aldı

Buldukları her fırsatta yetimlerin ve ihtiyaç sahibi ailelerin kapısını çalan, sıkıntılarına ortak olan Vali Yavuz, Darıca ilçesinde ikamet eden biri yetim 2 ihtiyaç sahibi aileyi evlerinde ziyaret etti.  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları yerinde gören ve onları dinleyen Vali Yavuz, gönül alarak, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdi.


Kimse kimsesiz değildir, onların her zaman yanında biz varız diyerek gönülleri hoş tutan, evlerine misafir olup dertlerini dinleyen Vali Yavuz; “Her zaman sizlerin yanındayız, “Gönülden Gönüle” projemiz kapsamında toplumun dezavantajlı grupları dediğimiz Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler, ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızı ziyaret ederek gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Cadde ve sokaklarda karşılaştığı vatandaşlarla muhabbette bulunan Vali Yavuz, kendilerini sevinçle karşılayan çocuklarla da bir süre sohbet etti. Çocukların bu sevgilerine karşılıksız kalmayan Vali Yavuz, onlara çeşitli armağanlar vererek sevindirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL