27 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 171.113
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.845
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 177
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.845
https://www.kocaelidebugun.com/wp-content/uploads/Slayt1-Kopya-2-e.jpg

“Virüs global fuarların iptal olmasına neden oldu”

Fiziki fuarlara “Sanal Fuar” çözümü   Korona virüs sadece insan sağlığını değil, ekonomik anlamda da şirketlerin ekonomilerine virüs niteliğinde giriş yaptı. Dünyanın çoğu ülkesinde borsa eksiden güne başlarken piyasalar neredeyse..

“Virüs global fuarların iptal olmasına neden oldu”

Fiziki fuarlara “Sanal Fuar” çözümü

 

Korona virüs sadece insan sağlığını değil, ekonomik anlamda da şirketlerin ekonomilerine virüs niteliğinde giriş yaptı. Dünyanın çoğu ülkesinde borsa eksiden güne başlarken piyasalar neredeyse durma noktasına geldi. Dünya ekonomisini bu denli etkileyen virüs global fuarlarında iptal olmasına neden oldu. Dolayısı ile fiziki fuarlara bir alternatif görevi olan Sanal Fuar yazılımlarına talep artışı dikkat çekiyor. Endless Fairs CEO’su Gökmen Özdemir, “Sana Fuarlar, fiziki fuarlara aşı niteliğinde bir alternatif sunuyor. son 1 ayda korona virüs sebebiyle Sanal fuarlara yüzde 70-80 oranında bir talep artışı gözlemliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

 

Dünyada her yıl milyarlarca dolarlık fuar ticareti gerçekleştiriliyor. Ve Çin’de yaşanan olaylardan önce 2022’ye kadar dünya fuarcılık ticaretinin 5 ile 7 kat büyüyeceği konuşuluyordu. Bu oran, küresel gayri safi hasıla için yapılan yıllık ortalama büyüme tahmininin üzerinde. Ancak günümüze gelindiğinde neredeyse dünyanın tüm ülkelerindeki fiziki fuarlar iptal edilmiş ya da ertelenmiş durumda. Virüsler ekonomik sıkıntılar çeken günümüz dünyasının şirketleri için dijitalleşme artık mecburi bir durum.

 

Türkiye’nin ilk ve tek yerli yazılımı olan Endless Fairs Sanal Fuar yazılımı iptal olan fiziki fuarlara aşı gibi bir alternatif sunuyor. Endless Fairs CEO’su Gökmen Özdemir, “ Sanal Fuarlara son bir ayda yüzde 80 talep artışı gözlemliyoruz. Ayrıca 2020 hedeflerimizi hedeflerimizi 2 katına çıkarmış durumdayız. Sanal fuar çözümleri, bu olumsuz ekonomik koşullarda avantaja dönüştürülebilir bir seçenek olarak değerlendirilmeli. Günümüzde şirketler Data için milyonlarca lira para ödüyor. Sanal fuarlarda bu dataların 10 katını elde ettiğinizi düşünmenizi istiyorum. Dolayısı ile fiziki fuarların ayakta kalması ve pazarını genişletmesi için daha çok dijitalleşmesi gerekiyor. Ve bu sayede fiziki fuarlara oranla ticaret hacimlerini daha 2-3 katına çıkarabilirler.” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.