20 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 116.249
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2026
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 75
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.424
Dünya Genel

Yalçın: Asıl Sorun Siyonizm ve Emperyalizm

İstanbul Yeni kapıda “Kudüs İslamındır” mitingine katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Filistin topraklarında Filistin değil, bir Siyonizm ve emperyalizm sorunu var” dedi. İstanbul Yenikapı’da ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü..

Yalçın: Asıl Sorun Siyonizm ve Emperyalizm

İstanbul Yeni kapıda “Kudüs İslamındır” mitingine katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Filistin topraklarında Filistin değil, bir Siyonizm ve emperyalizm sorunu var” dedi.

İstanbul Yenikapı’da ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü siyonistlerin başkenti olarak tanıması kararının protesto edildiği miting, on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Memur-Sen, Saadet Partisi, Hak-İş, İHH İnsani Yardım Vakfı, Deniz Feneri Derneği, ASKON, MÜSİAD, TÜGVA, TÜRGEV, ÖNDER başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği mitingde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın halka hitap etti.

Yalçın, “Filistin topraklarında Filistin değil, bir Siyonizm ve emperyalizm sorunu var” dedi.

“Filistin’e cehennem etmeye çalıştığınız Kudüs, unutmayın ki; İsrail’e cennet olmayacaktır” diyen Yalçın, “ABD dünyayı yeni bir savaşın ve kaosun içine sürüklemeye çalışıyor. ABD-İsrail yapımı bu kirli strateji ya Kudüs’ün direniş hatlarına çarpıp çökecek, ya da bütün dünyayı esir alacaktır” şeklinde konuştu.

Yalçın sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Hz. Ömer’in, Sultan Selahaddin’in, Nureddin Zengi, Gümüş Tegin, Birinci Kılıçarslan, Abdulhamid, Şeyh Ahmet Yasin’in, Rantisi’nin, Erbakan’ın takipçileri olarak Kudüs’e layık öğrenciler olacağız. ABD’nin alçakça adımı; ümmetin ayağa kalkmış öfkesi için bir korku değil, bilenme sebebidir.”

İsrail’le Diplomatik İlişkiler Kesilsin

“İsrail için bir yer arıyorsanız, Washington’a çekin” diyen Yalçın, “Ortadoğu’yu virüsten kurtarın. Müslümanlara cehennem olan Kudüs, asla İsrail’liler için bir eman yurdu olamaz, asla. Bunu kim aklından geçiriyorsa bunu aklından çıkarsın. Küresel işbirlikçiler tarafından alınan karara asla müsaade etmeyeceğimizi bir kez daha haykırıyoruz. Tüm ülkelere çağrımız; İsrail’le tüm diplomatik ilişkiler kesilsin. Dünya 5’ten büyüktür iradesini dillendirmeye devam etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Kıbrıs Savaşı’nda Türkiye’ye silah ambargosu uygulayan, ABD’nin Türkiye’deki 21 üssünün ve tesisinin kapatıldığını hatırlatan Yalçın, “O dönmede ABD bayrakları indirilmiş yerlerine Türkiye bayrakları çekilmişti. 15 Temmuz dahil, bu ülkedeki tüm darbe girişimlerinin arkasında bir ABD hinliği, parmağı vardır. Eva Morales, ‘Dünyada faşist bir darbe ihtimali olmayan tek ülke ABD’dir, çünkü orada ABD Büyükelçiliği yoktur’ der. Buradan sonsöz olarak tekrar ediyorum; Filistinli’ler cehennem olan bir Kudüs, İsrail’lere asla cennet olmayacak. Kudüs’ün cehenneme çevrildiği bir dünya kimseye barış yurdu olamaz. Bedeli ne olursa olsun, Kudüs özgürleşecek, Siyonizm İslam dünyasının kalbinden sökülüp atılacak. Emperyalizm yenilecek Kudüs direnişi kazanacak. Yaşasın direnişin ve onurun başkenti Kudüs “ diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.