Güncel Manşetler Teknoloji

Yeni nesil eğitim modelleri Bilişim Fuarı’nda

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 23-26 Kasım tarihlerinde Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenleyeceği Kocaeli Bilişim Fuarı, yeni nesil eğitim modellerini öğretmen ve öğrencilerle buluşturacak. Eğlenerek öğrenmeyi, araştırmayı ve tasarımcılığı ön plana çıkaran yenilikçi..

Yeni nesil eğitim modelleri Bilişim Fuarı’nda

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 23-26 Kasım tarihlerinde Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenleyeceği Kocaeli Bilişim Fuarı, yeni nesil eğitim modellerini öğretmen ve öğrencilerle buluşturacak. Eğlenerek öğrenmeyi, araştırmayı ve tasarımcılığı ön plana çıkaran yenilikçi öğrenim çözümleri, 4 gün sürecek ve bilişim festivaline dönüşecek Kocaeli Bilişim Fuarı’nda yer alacak.

OYNAYARAK EĞLEN, EĞLENEREK ÖĞREN

Eğlenerek ve yaparak öğrenme öğrenciler için en etkili öğrenme yöntemidir. Öğrencilerin bu şekilde öğrendikleri, daha kalıcı oluyor ve elde edilen bilgiler daha verimli kullanılıyor. Kocaeli Bilişim Fuarı’nda yer alacak firmalar, sundukları yeni nesil eğitim modelleriyle öğrencileri bilim heyecanıyla tanıştırırken, problemleri bilimsel yöntemlerle çözmelerini sağlayacak eğitim setlerini sergileyecek.

HER ÖĞRENCİ BİR MAKER(YAPAN) OLACAK

Dünyada hızla yayılan bir eğitim modeli olan “Kendin Yap” kültürü, teknolojiyi eğitimle birleştiriyor. Rekabetin yerine paylaşımı, ezberin yerine deneyimi koyan; çocukları hayal etmeye, tasarlamaya, deneyimlemeye, üretime, paylaşmaya teşvik eden yeni eğitim modelleri Kocaeli Bilişim Fuarı’nda yerini alıyor. Araştırmacı, tasarımcı, çözüm odaklı, kaşif, hevesli ve becerikli öğrencilerin her biri yeni nesli eğitim setleriyle birer ‘’maker’’ olacak.

YENİ NESİL EĞİTİM MODELLERİ

Yeni nesil eğitim setleriyle öğrenciler; bilimi gerçek hayata ait problemleri çözmek için kullanarak, merak etmeyi, çözüm bulmayı öğrenecek, soru sorarak özgüven kazanacak. Gelişmiş mühendislik harikası modellerle öğrenciler projelerini programlayarak, hayata geçirebilecek. Hassas motorları ve sensörleri okullarındaki fen deneylerinde rahatlıkla kullanabilecek.

3 BOYUTLU YAZICILAR VE 3 BOYUTLU KALEMLER

Tasarım dünyasına farklı bir boyut getiren 3 boyutlu yazıcılar ve 3 boyutlu kalemler de Kocaeli Bilişim Fuarı’nda olacak. Böylece her yaştan tasarım ve teknoloji sever akıllarındaki tasarımları kolayca hayata geçirebilecek. Çizdikleri her şeyi kolayca ellerine alıp; 3 boyutlu kalemle hem tasarlayan, hem eğlenin öğrenciler, bu kalemleri çok sevecek.

HAYAL GÜCÜ, TASARIM, ÜRETİM

Hayal gücünü, tasarımı, üretimi, girişimciliği ve yetenek kazandırmayı temel alan yeni nesil eğitim setleriyle öğrenciler; hızla gelişen teknolojiye yeni bir bakış açısıyla bakacak. Düşünen, tasarlayan, üreten, tamir eden, yeni şeyler öğrenen ve öğreten, paylaşan, ezberlemek yerine anlayarak yapan ve deneyimleyen öğrenciler yetiştirmek için Kocaeli Bilişim Fuarı’nda sergilenecek olan yeni nesil eğitim setleri; çocukları ve aileleri harekete geçmeye, çağı yakalamaya, sorgulamaya ve araştırmaya yönlendirecek.

KOCAELİ BİLİŞİM FUARI

Kocaeli Bilişim Fuarı, 23-26 Kasım 2017 tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılacak. Ana teması ‘’Sanal ve Artırılmış Gerçeklik’’ olarak belirlenen fuarda; ilkokul çağından üniversiteye uzanan genç kuşağa ulaşmak, bilişim öğretmenlerinin ufkunu genişletmek ve sektörün önde gelen firmalarını Kocaeli’yle tanıştırmak amaçlanıyor. Fuar kapsamında, sanal ve artırılmış gerçeklikle Türkiye ve dünyada bilişim sektöründe teknolojinin geldiği son nokta belirlenecek. Ayrıca özellikle savunma alanındaki milli kurumlarımızın katılımıyla bilişimde ülkemizin geldiği düzey gözler önüne serilecek.

BİLİŞİM FESTİVALİ

Binlerce metrekarelik fuar alanında konuşlanacak olan yüzlerce bilişim firması, alan içi ve alan dışı etkinliklerle sektöre gönül verenlerin karşısında olacak. Sanal gerçeklik uygulamaları, en gelişmiş uçuş simülatörleri, 3D yazıcılar, mobil uygulamalar, akıllı şehir sistemleri, inovatif ürünler ve görüntüleme sistemleri, sosyal medya uygulamaları, gelişmiş robotik uygulamalar gibi projelerin yanı sıra bilişim sektörünün baş döndürücü hızına eşlik edecek uygulamalarla Kocaeli Bilişim Fuarı, adeta bir bilişim festivaline dönüşecek. Sektörün dikkat çeken isimleri ise düzenlenecek söyleşilerde deneyim paylaşımında bulunacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL