Genel

Yeni Parti’nin Kuruluş Tarihi Belli Oldu!

Meral Akşener’in kuracağı yeni partinin kuruluş tarihi netleşti. Bağımsız Milletvekili Nuri Okutan, Kasım ayı sonunu uygun gördüklerini belirtti. Bağımsız Isparta Milletvekili Nuri Okutan, yeni parti kurulması çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı…

Yeni Parti’nin Kuruluş Tarihi Belli Oldu!

Meral Akşener’in kuracağı yeni partinin kuruluş tarihi netleşti. Bağımsız Milletvekili Nuri Okutan, Kasım ayı sonunu uygun gördüklerini belirtti.

Bağımsız Isparta Milletvekili Nuri Okutan, yeni parti kurulması çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı. “Yarın bir seçim olup olmayacağını kimse bilmiyor. Sayın Başbakan da bilmiyor. Diyelim ki karşımıza böyle bir şey çıkarsa, o durumlara da bir hazırlığımız var.” dedi. Okutan yeni partinin tarihi için ise Kasım ayını işaret etti. Okutan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, yeni parti kurma çalışmaları kamuoyunca bilinen Meral Akşener’e yönelik siyasi eleştiri dozunu aşan söylemlerde bulunulduğunu belirterek, bu duruma tepki gösterdi. Akşener’in kadın kimliğine yönelik edep ve ahlak dışı beyanlarla karşı karşıya kaldığını anlatan Okutan, bunu yapanların İslamcı kimlik taşımasının ise ayrıca üzücü olduğunu ifade etti.

“Adaletsizlik zirvede”

Okutan, “Yapacaksanız Sayın Akşener ile siyasi mücadele yapın. Şaka ve mizah perdesi altında tuhaf göndermelerle kendinizi çukura düşürmeyin.” diye konuştu. İktidarın Türkiye’yi getirdiği durumu da eleştiren Okutan, “Ne günlere kaldık. Adında adalet olan bir partimiz adaletsizliği zirveye tırmandırdı. CHP adalet savunucusu oldu. CHP’nin adalet savunucusu, kendilerinin de adalet yıkıcısı olmasının onları hangi duruma düşürdüğünü gören akıl ve vicdan sahibi bir AK Partili yok mu?” değerlendirmesinde bulundu. Açıklamalarının ardından yeni kurulacak partiyle ilgili gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Okutan, istişare süreçlerinin devam ettiğini bildirdi. Ülkenin demokratik ölçüler ve siyaset açısından kaygan bir zeminde olduğuna işaret eden Okutan, bu nedenle temkinli adımlar attıklarını kaydetti.

Yeni partiye ilişkin süreçlerinin tamamlanmasına dair Kasım ayı sonunu öngördüklerini aktaran Okutan, ancak tarihin gelişmeler doğrultusunda şekilleneceğini bildirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL