Yetenek Sınavı Hazırlık ve Rehberlik Programı

Büyükşehir’den ücretsiz Yetenek Sınavı Hazırlık ve Rehberlik Programı Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı, eylül ayında gerçekleştirilecek Konservatuvar Yetenek Sınavları için ücretsiz Yetenek Sınavı Hazırlık ve Rehberlik Programı gerçekleştirecek. Söz konusu programa katılmak..

Yetenek Sınavı Hazırlık ve Rehberlik Programı

Büyükşehir’den ücretsiz Yetenek Sınavı Hazırlık ve Rehberlik Programı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı, eylül ayında gerçekleştirilecek Konservatuvar Yetenek Sınavları için ücretsiz Yetenek Sınavı Hazırlık ve Rehberlik Programı gerçekleştirecek. Söz konusu programa katılmak isteyen vatandaşlar, 01-14 Temmuz tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden online başvuru yapabilecek. Söz konusu program, eylül ayındaki Konservatuvar Yetenek Sınavlarına hazırlanan öğrencilere önemli katkı sunacak.

EĞİTİM VERİLECEK BÖLÜM VE YAŞ ARALIKLARI

Yetenek Sınavı Hazırlık ve Rehberlik Programı kapsamında Batı Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Çocuk Resim, Geleneksel Sanatlar ve Bale Bölümlerinde Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Yetenek Sınavlarına hazırlık eğitimi verilecek. Yetenek Sınavı Hazırlık ve Rehberlik Programındaki bölüm ve yaş aralıkları ise şöyle:

Batı Müziği                            7-30 yaş

Türk Sanat Müziği                 15-50 yaş

Türk Halk Müziği                   10-30 yaş

Bale                                        5-7 yaş

Geleneksel Sanatlar             17-50 yaş

Çocuk Resim                           9-15 yaş

 

EĞİTİMLER 18 TEMMUZ-12 AĞUSTOS ARASINDA

Online başvuruların tamamlanmasının ardından eğitimlere 18 Temmuz Pazartesi günü itibariyle başlanacak. Eğitimler 12 Ağustos Cuma günü sona sürecek. Müzik Bölümünün dersleri Leyla Atakan Kültür Merkezi Konservatuvar Şube Müdürlüğü’nde, Geleneksel Sanatlar Bölümünün dersleri Seka Kültür Alanı Geleneksel Sanatlar Eğitim Merkezi’nde, Çocuk Resim Bölümünün dersleri Anıtpark Güzel Sanat Eğitim Merkezi’nde, Bale Bölümünün Branşının dersleri ise SDKM Bale Salonu’nda gerçekleştirilecek. Derslere Büyükşehir Belediye Konservatuarı’nın ilgili bölüm eğitmenleri girecek. Haftada bir gün gerçekleştirilecek derslerin süresi, bölümüne göre, bir ila iki buçuk saat arasında değişecek.

GENEL YETENEK EĞİTİMİ

Hazırlık ve Rehberlik eğitimleri çerçevesinde Batı Müziği, Türk Sanat ve Türk Halk Müziği alanında genel yetenek eğitimi verilecek. Bu kapsamda programa katılacak öğrencinin duyum ve ezgisel belleğinin gelişmesine yardımcı olunacak. Çocuk Resim ve Geleneksel Sanatlar alanında, öğrencinin çizgi yeteneğinin gelişmesi sağlanırken, Bale Bölümünde ise estetik ve ritim beleği üzerinde durulacak.

KONSERVATUVAR YETENEK SINAVLARI EYLÜL AYINDA YAPILACAK

Öte yandan Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Yetenek Sınavları her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında gerçekleştirilecek. Yetenek sınavlarında başarılı olan öğrenciler, kazandıkları bölüm çerçevesinde, 2 ile 4 yıl arasında sanat eğitimi almaya hak kazanacak.

7 BÖLÜM 27 SANAT DALI

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarında, Batı Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Din Musikisi, Güzel Sanatlar, Geleneksel Sanatlar ve Bale olmak üzere 7 ayrı bölümde ve 27 sanat dalında, iki ile dört yıl arasında sanat eğitimi veriliyor.

 BÖLÜMLERİN BRANŞLARI

Büyükşehir Belediye Konservatuvarı branşları şöyle:

 

BÖLÜM   / SANAT DALI Eğitim Süresi
1   BATI MÜZİĞİ    
  1 Ses Eğitimi 3 yıl
  2 Piyano 3 yıl
  3 Elektro Gitar 3 yıl
  4 Klasik Gitar 3 yıl
  5 Keman 3 yıl
  6 Klarnet 3 yıl
  7 Çello 3 yıl
  8 Flüt 3 yıl
2   TÜRK SANAT MÜZİĞİ   
9 Ses Eğitimi 3 yıl
  10 Keman 3 yıl
  11 Ud 3 yıl
  12 Ney 3 yıl
  13 Kanun 3 yıl
  14 Klasik Kemençe 3 yıl
3   TÜRK HALK MÜZİĞİ   
  15 Ses Eğitimi 3 yıl
  16 Bağlama 3 yıl
4 17 TÜRK DİN MUSİKİSİ  2 yıl
5   GÜZEL SANATLAR  
  18 Çocuk Resim 2 yıl
  19 Yetişkin Resim 3 yıl
  20 Seramik 3 yıl
  21 Çini 3 yıl
6   GELENEKSEL SANATLAR  
  22 Hat 4 yıl
  23 Tezhip 3 yıl
24 Minyatür 3 yıl
25 Katı 3 yıl
  26 Ebru 3 yıl
7 27 BALE 4 yıl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL