16 Ocak 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 167.211
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 8.314
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 169
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 9.109

Yetimlere Karne Şenliği

İHH Kocaeli’den Yetimlere Karne Şenliği İHH Kocaeli İnsan Yardım Derneği’nce Sekapark Kültür Alanı Kihmed binası önünde düzenlenen etkinlikte yetim çocuk, aileleri ve İHH gönüllülerinden oluşan 300 kişi karne şenliğinde bir..

Yetimlere Karne Şenliği

İHH Kocaeli’den Yetimlere Karne Şenliği

İHH Kocaeli İnsan Yardım Derneği’nce Sekapark Kültür Alanı Kihmed binası önünde düzenlenen etkinlikte yetim çocuk, aileleri ve İHH gönüllülerinden oluşan 300 kişi karne şenliğinde bir araya gelerek keyifli anlar yaşadı.

Kocaeli’de 420, dünyanın dört bir tarafında binlerce yetime destek olan, maddi yardımların yanında gezi, piknik, fidan dikme, uçurtma şenliği gibi sosyal kültürel faaliyetlerle de yetim çocukların hayata hazırlamasına katkı sunan İHH Kocaeli, gerçekleştirdiği çocuk karne şenliği ile anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi.

Keyifli Anlar Yaşadılar

Etkinlik kapsamında kitap kapmaca,çuval yarışı, halat çekme, yoğurt yedirme, yumurta taşıma gibi oyunlar oynayan çocuklar keyifli anlar yaşadı.Oyunların akabinde köfte ekmek, dondurma ve pamuk şeker ikram edilen katılımcılara tatil kitabı hediye edilerek program devam etti.

Etkinlikle alakalı İHH Kocaeli Yönetim kurulu üyesi Hüseyin Kanca; “Yetim yavrularımızın manevi gelişimlerine destek olmak, onların hayata hazırlanmasına katkı sunmak amacıyla maddi desteklerin yanında belli aralıklarla sosyal kültürel faaliyetlerle bir araya geliyor, onlarla hemhal olma fırsatı elde ediyoruz. Onların yüzlerindeki tebessüme vesile olan tüm bağışçı ve gönüllülerimize bu vesile ile teşekkürlerimi sunuyorum.’’ şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.