“1071 Malazgirt Zaferi’mizin 951. Yıldönümü kutlu olsun”

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler’in 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 951. Yıldönümü Ve 26-30 Ağustos Zafer Haftası Mesajı   “Sultan Alparslan komutasındaki ordumuzun; bizlere Anadolu topraklarının kapılarını açarak,..

“1071 Malazgirt Zaferi’mizin 951. Yıldönümü kutlu olsun”

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler’in 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 951. Yıldönümü Ve 26-30 Ağustos Zafer Haftası Mesajı

 

“Sultan Alparslan komutasındaki ordumuzun; bizlere Anadolu topraklarının kapılarını açarak, dönemin güçlü komutanı Romen Diyojen ve sayıca üstün Bizans Ordusu’nu mağlup ettiği, Türklerin varlığını dünyaya kanıtlayan, ülkemiz ve dünya tarihine yön veren 1071 Malazgirt Zaferi’mizin 951. Yıldönümü ve Zafer Haftası kutlu olsun.

 Malazgirt Zaferi; yalnızca tarihimizde değil, dünya tarihinde de bir dönüm noktası, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına uzanan bin yıllık sürecin başlangıcıdır. Bu muhteşem zafer ile birlikte asırlar boyu devam eden barış, hoşgörü ve kardeşlik medeniyetinin temelleri atıldı ve Anadolu topraklarında ekilen bu tohumlar bütün coğrafyamıza hakim oldu. Bizler; bu duyguların temelinde kardeşçe yaşamayı sürdürüyor, onların oluşturduğu ruhun her dönemde bizlere model olmasıyla Atalarımızın miras bıraktığı değerlere sahip çıkmayı gayretle sürdürüyoruz. Şanlı tarihimizde nice başarılara birlik ve beraberlik içerisinde, bağımsızlığından asla ödün vermeden, kararlı ve dik duruşla ulaşan milletimizle, 1071 Malazgirt Zaferi’nin bir yıldönümüne daha ulaşmanın heyecanını yüreklerimizde yaşamaya, mirasçısı olduğumuz bu eşsiz zaferin ışığında tarihimizi gururla korumaya devam edeceğiz.

 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’mizin 951. Yıldönümü ve Zafer Haftası’nda; bölge turizmine sahip çıkılması ve tüm değerlerin çocuklarımız ve gençlerimiz ile birlikte daha da yaşatılma çalışmalarında bizler de elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyor; başta Sultan Alparslan olmak üzere, tarih yazarak bu güzel vatanı armağan eden tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL