15 Temmuz Destanı Çayırova’da Bir Kez Daha Yaşandı

Çayırova Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıldönümünde düzenlediği etkinliklerle demokrasi nöbetini tamamladı. 7’den, 70’e Çayırova’lıların büyük ilgisi ile düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirildi…

15 Temmuz Destanı Çayırova’da Bir Kez Daha Yaşandı

Çayırova Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıldönümünde düzenlediği etkinliklerle demokrasi nöbetini tamamladı.

7’den, 70’e Çayırova’lıların büyük ilgisi ile düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Binlerce Çayırova’lı El Ele, Kol Kola Yürüdü

Üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen yine ilk günki gibi aynı canlılık ve ruhla Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutlayan Çayırova’lılar Fatih Caddesi tünel üstünden, Demokrasi Meydanına kadar ellerinde Türk Bayrakları ve Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez sloganlarıyla yürüyüşlerini gerçekleştirdiler. Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen ve Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin en ön sırada yer aldığı ve uzun kuyrukların oluştuğu yürüyüşte 7’den 70’e tüm Çayırova’lılar Demokrasi Meydanına akın etti.

Demokrasi Meydanı Dolup Taştı

Ellerinde Türk Bayrakları ile meydanı dolduran vatandaşlara hitap eden Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, 15 Temmuz’un 2. Yıldönümünde aynı ruhla o günleri yaşadıklarını belirtti. O karanlık gecede Türkiye’nin tek yürek olduğunu söyleyen Demirci, “O gün Türkiye çok önemli bir sınavı başarıyla verdi. Darbeci hainlerin karşısına 7’den 70’e bu millet çıktı. Dur dedi ve Türkiye çekilmek istendiği karanlık geceye ve geleceğe mahkum olmadı. Buradan siz değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Sizler var oldukça bizler buradayız.” dedi.

“15 Temmuz’a Fırsat Vermeyecek Nesil Yetiştiriyoruz”

“15 temmuz gecesi Tüm Türkiye’yle birlikte Çayırova da ayaktaydı. Fatih Caddesi’nden başladığımız yürüyüşün sonunda, Karakol Meydanında toplandık. Onbinlerce  hemşehrimizle birlikte, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıktık. Bazı kesimlerin, unutturma  çabalarına rağmen, 15 temmuzu unutmayacağız, unutturmayacağız. Her yıl, aynı yolu yürüyeceğiz.  Aynı yerde toplanacağız.  Çocuklarımızın, gençlerimizin, gelecek nesillerimizin hafızalarına, nakış nakış işleyeceğiz. 249 kahramanımızın,  şehadetini anlatacağız. 15 yıl sonrasının 15 temmuzlarına fırsat vermeyecek nesilleri, inşallah hep birlikte yetiştireceğiz.”

Demirci, “Çayırova ailesinin bir ferdi olmaktan, onur duyuyorum”

Bu gece, 15 Temmuzdaki şevk ve heyecanla bu alanı dolduran, siz vefakar hemşehrilerimle, gurur duyuyorum. Bu şerefli milletin, Çayırova ailesinin bir ferdi olmaktan,  onur duyuyorum.  Bana sizlere hizmet etme imkanı verdiği için yüce mevlaya şükrediyorum. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere milli iradeye ve bizlere sahip çıktınız. Namerde yedirmediniz. Bizim de buna layık olmak için gece gündüz çalışmak, hizmet etmek boynumuzun borcudur.”

Kahraman Ömer Halisdemir Unutulmadı

Demokrasi Meydanı’nda binlerin katılımıyla coşku ile gerçekleştirilen programın en önemli anı ise darbecilere büyük bir hezimet yaşatan ve o gece ülkenin kaderini değiştiren Şehit Asb. Ömer Halisdemir’in babası ve kardeşinin katılımı oldu. Kahraman şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve kardeşi Soner Halisdemir’in program alanına girişiyle tüm Çayırova’lılar büyük bir duygu seli yaşadı. 7’den 70’e büyük bir ilgi ile karşılanan Hasan Hüseyin Halisdemir tüm Çayırova’lılara teşekkür etti. Böyle anlamlı bir gecede Çayırova’lılara yaşatmış oldukları gururdan dolayıda teşekkür eden Halisdemir, Türkiye’nin dört bir yanında Ömer Halisdemir’lerin Türkiye’ye sahip çıktığını söyledi.

Programın ilerleyen saatlerinde Demokrasi Meydanı’nı dolduran binlerce Çayırova’lı Saleh Sabr ve Aziz Engin’in Memleket Türkülerine eşlik etti. Şehitler Ölmez, Vatan Sana Canım Feda gibi anlamlı şarkıların seslendirildiği konserde duygu yüklü anlarda yaşandı. Yine programa büyük bir renk katan Hedef Gelecek öğrencileri 249 şehidin isimlerini haykırdı. Uzun bir süre ayakta alkışlanan gençler açmış oldukları Türk Bayrağı’yla da katılımcıları coşkulandırdı. Gerçekleştirilen Şehitleri Anma Yürüyüşünün ardından Demokrasi Meydanı’nda geçen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nöbeti gece yarılarında sona erdi. Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen ve Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin katılımıyla gerçekleşen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürbüz, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü İbrahim Şahin, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür, Milliyetçi Haraket Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yunus Emre Düzdaban protokolde yerini aldı.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL