20 farklı yerde afet bilinci eğitimi

Kocaeli AFAD, 10 kamu kurumunda, 6 okulda, 3 işyerinde ve 1 sivil toplum kuruluşunda verdiği eğitimlerde bin 559 kişiye daha afet farkındalığı kazandırdı. Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında son bir..

20 farklı yerde afet bilinci eğitimi

Kocaeli AFAD, 10 kamu kurumunda, 6 okulda, 3 işyerinde ve 1 sivil toplum kuruluşunda verdiği eğitimlerde bin 559 kişiye daha afet farkındalığı kazandırdı.

Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında son bir ayda verilen 20 farklı yerdeki afet eğitimlerinde temel afet bilinci başta olmak üzere, tahliye ve yangın eğitim başlıklarında katılımcılara afet bilinci kazandırılmaya çalışıldı.

Dilovası Organize Sanayi Bölgesinde ve Beşir Derneğinde ise oluşturulan arama kurtarma gönüllülülerine ayrıca arama kurtarma, KBRN ve ekipman kullanımı eğitimleri verildi. Sömestr tatili dolayısıyla okul ağırlıklı eğitimler, ocak ayı boyunca hastanelere ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine kaydırıldı.

Bu kapsamda, Darıca Farabi Hastanesinde 244, Seka Devlet Hastanesinde 141, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde 91, Kocaeli Devlet Hastanesinde 94, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde 70, Körfez Milli Eğitim Müdürlüğünde 113, İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü Hızır Reis Ortaokulunda 55 çalışana afet eğitimi verildi.

Okul eğitimlerinde; Gölcük Ortaokulunda 60, Karamürsel Mürsel Gazi MTA Lisesinde 130, Suadiye Barbaros Ortaokulunda 87, Suadiye Ortaokulunda 50, Köseköy İstasyon Ortaokulunda 47 ve Kartepe Kılıçarslan İmam Hatip Ortaokulunda 48 öğrenciye eğitim verildi.

Diğer eğitmlerde ise; İzmit Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde 34, Çayırova Adel Kalemcilikte 186, Kocaeli T Tipi Cezaevinde 44, Dilovası OSB’de 14, Donanma Gölcük Ana Üs Komutanlığında 14, Beşir Derneğinde 24, Kartepe Dağgaz Doğalgazda 13 kişiye eğitim verildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL