Güncel Manşetler Spor

2162 Kulübümüze malzeme yardımı yaptık

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun ortaklaşa düzenlediği 4. Başkanlar Kurulu toplantısına katılan Başkan Karaosmanoğlu ve beraberindeki heyeti kaldıkları otelde Antalya Valisi Münir Karaloğlu ziyaret etti. Yapılan..

2162 Kulübümüze malzeme yardımı yaptık

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun ortaklaşa düzenlediği 4. Başkanlar Kurulu toplantısına katılan Başkan Karaosmanoğlu ve beraberindeki heyeti kaldıkları otelde Antalya Valisi Münir Karaloğlu ziyaret etti. Yapılan çalıştayın başarılı geçmesini dileyen Karaoğlu, “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu her daim amatör sporun ve sporcunun yanında olmuştur. Bunu da her zaman gösteriyor. Antalya’ya hoş geldiniz” dedi.

“KALİTELİ SPORCULAR SAĞLAM BİR ALTYAPI İLE YETİŞİR”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile ortaklaşa düzenlenen 4. Başkanlar Kurulu toplantısı nedeniyle Antalya’da çalışmalarını yürüten heyeti ziyaret eden Vali Münir Karaloğlu, Başkan Karaosmanoğlu ve beraberindeki heyetle yakından ilgilendi. Sohbet eden ve amatör sporun Kocaeli’deki gelişiminden çok etkilendiğini de belirten Karaloğlu, “Tesisleşme noktasında Kocaeli çok iyi yerlere geldi. İnanıyorum ki daha iyi noktalara gelecek, geleceğin başarılı sporcuları buradaki kulüplerimizin arasından çıkacak” ifadelerini sarf etti.

“SAĞLIKLI VE DOĞRU SPOR YAPMALARINA ZEMİN OLUŞTURUYORUZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, kendilerini ziyaret eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na teşekkür ederken, “Kocaeli’mizin spor ve sporcu kenti olabilmesi için elimizden ne geliyorsa yapmaya özen gösterdik, gösteriyoruz. Kaliteli sporcular sağlam bir altyapı eğitimi ile yetişir. Biz de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin sağlıklı ve doğru spor yapmalarına zemin oluşturuyoruz” açıklamasını yaptı.

“ÜCRETSİZ SPOR OKULLARIMIZLA BRANŞLARA YÖNLENDİRİYORUZ”

Spor yapan insan, daha disiplinli ve belli bir amaç doğrultusunda kendine hakim olma talimi yaptığı için ondan kimseye zarar gelmez vurgusu yapan Karaosmanoğlu, “Atalarımızın dediği gibi sağlam kafa, sağlam vücutta olur. Bu nedenle gençlerimizin spor yapması önünde hiçbir engel bırakamayız, bırakmayacağız da. Bu amaçla hizmete sunduğumuz ücretsiz spor okullarımız ile yetenekli ve istidatlı gençlerimizi tespit edip onları sporda başarılı oldukları branşlara yönlendirmeye çalışıyoruz. Çocuklarımıza ilkokul sıralarında satranç takımı dağıtarak, hem bedenen, hem zihnen gelişimlerine katkı sunuyoruz” ifadelerini sarf etti.

“KOCAELİ’YE KAZANDIRDIMIZ TESİS SAYIMIZ 60’I BULDU”

Çocuklarımızın, gençlerimizin daha iyi şartlarda spor yapabilmelerini sağlamak için Kocaeli’nin dört bir yanını spor tesisleriyle FİFA standartlarında sahalarla donattıkları hatırlatması da yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bugün Kocaeli’ye kazandırdığımız tesis sayımız 60’ı buldu. Göreve geldiğimizden beri sporu ve sporcuları destekliyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu konuda aldığı ödüllerle, kazandığı başarılarla kentimizin özellikle de amatör sporlar konusunda önünü açıyor. Daha büyük başarılara imkân sağlıyor” açıklamasını yaptı.

“MİLYONLARCA LİRA DEĞERİNDE MALZEME YARDIMI YAPTIK”

Bu kapsamda şimdiye kadar amatör spor kulüplerimize milyonlarca lira malzeme yardımı yaptık diyerek Vali Karaloğlu’na ve beraberindeki heyete bilgi veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kentimizdeki 2162 amatör spor kulübüne malzeme dağıttık. Dile kolay. Amatör Spor Evleri ile amatör kulüplerimizi buluşturduk. Okullara yaptığımız malzeme yardımları, inşa ettiğimiz spor salonları ile gençlerimizin hem sağlıklı bir beden yapısına kavuşmasını, hem de zararlı alışkanlıklardan uzak kalmasını sağlamış olduk. Biliyoruz ki bir çocuğun elinden tutmak, ona yol göstermek geleceğe yön vermek demektir” dedi.

“AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZ KOCAELİ’DE ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR”

“Sporda da amatörlük, bugünü en iyi şekilde değerlendirirken hep yarın daha iyi olabilmek, daha başarılı olabilmek için çalışmak demektir” diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “ Bir sporcu, kendi dalında ne kadar profesyonel olursa olsun amatör ruhunu kaybetmemelidir. Şunu iyi biliyoruz ki ülke sporunun gelişmesi ve başarılı olabilmesi, amatör spor kulüplerinin gelişmesi ve başarılı olması ile doğru orantılıdır. Kocaeli’mizde bunu el birliğiyle başarmış bulunuyoruz. Çok şükür ki, amatör spor kulüplerimiz Kocaeli’mizde altın çağını yaşıyor. Herkes bulunduğu görevde, başarılı güzel işler yaparsa, bu güzelim ülkemiz her alanda ilerleme kaydeder, şaha kalkar. İşte bu anlayışı da Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuz çok iyi yerine getiriyor.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL