Güncel Manşetler Yaşam

ABD ve Avustralya’dan gelen ekip KOSKEM’den eğitim alıyor

KOSKEM(Kocaeli Sahilleri Su Kazaları Engelleme Merkezi)’in İzmit Körfezi ve Kandıra sahillerindeki cankurtaranlık hizmeti çalışmalarında Amerika Birleşik Devletleri ve Avusturalya’dan gelen ISLA(Uluslararası Sörf Cankurtarma Birliği) ekibi eğitim çalışmalarına başladı. Eğitimlerde ekipman..

ABD ve Avustralya’dan gelen ekip KOSKEM’den eğitim alıyor

KOSKEM(Kocaeli Sahilleri Su Kazaları Engelleme Merkezi)’in İzmit Körfezi ve Kandıra sahillerindeki cankurtaranlık hizmeti çalışmalarında Amerika Birleşik Devletleri ve Avusturalya’dan gelen ISLA(Uluslararası Sörf Cankurtarma Birliği) ekibi eğitim çalışmalarına başladı. Eğitimlerde ekipman seçimi, istasyon kurulumu, dalgalı denizde yüzme teknikleri, kurtarma teknikleri, kazazedeye yaklaşma, olay yeri yönetimi, rip(çeken akıntı)in belirlenmesi gibi konular üzerinde karşılıklı teori ve uygulamalı eğitim veriliyor. ISLA ekibini karşılayanlar arasında Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay ile Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Cenan Turan da yer aldı.

KOSKEM BAYRAMDA DA İŞ BAŞINDA

KOSKEM’e bağlı cankurtaran ekipleri haftanın yedi günü 10.00-18.00 saatleri arasında cankurtaranlık hizmeti veriyor. Büyükşehir bünyesinden ve Sivil Toplum Kuruluşlarından oluşan 170 kişilik ekip sahillerde görev yapıyor. Özellikle vatandaşların suya girdiği yoğun saatlerde cankurtaranlar denizi dürbünle sürekli tarayarak boğulma vakalarını gözlemliyorlar. KOSKEM ekipleri tarafından vatandaşlara, cankurtaran hizmeti verilen sahillerde denize girmeleri ve rip akıntısına dikkat etmeleri konusunda sürekli uyarılar yapılıyor. KOSKEM, bayram tatili boyunca da hizmet veremeye devam edecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL