“Adrese teslim ihale “

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Milli Piyangonun Varlık Fonu Üzerinden Satışa Hazırlanması İle İlgili Basın Açıklaması Yaptı Kocaeli Milletvekili ve Sanayi Komisyonu Sözcüsü Tahsin Tarhan, daha önce Milli Piyango’da gerçekleşen şaibeleri..

“Adrese teslim ihale “

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Milli Piyangonun Varlık Fonu Üzerinden Satışa Hazırlanması İle İlgili Basın Açıklaması Yaptı

Kocaeli Milletvekili ve Sanayi Komisyonu Sözcüsü Tahsin Tarhan, daha önce Milli Piyango’da gerçekleşen şaibeleri dile getirmiş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne konun araştırılması ile ilgili Araştırma Önergesi vermişti.

Bu olayların hemen akabinde Milli Piyango Genel Müdürü görevden alınmıştı.

Şimdi ise Milli Piyango Varlık Fonu üzerinde satışa çıkarılıyor.

Tahsin Tarhan konuyla ilgili, “Milli Piyango’daki şaibeleri, ört bas edemeyince satmaya karar verdiler. Osmanlı İmparatorluğundan bu yana devam eden bir kurumu, yıllarca sömürüp şimdi satıyorlar” dedi.

MİLLİ PİYANGO TÜKENİNCE SATIŞA ÇIKARDILAR

Tahsin Tarhan, “Milli Piyango, kimileri için vatandaşın hem umutlarını hem parasını yasal bir şekilde çalmanın paravanı haline getirilmişti. Milyarda bir denk gelebilecek rakamların biletlere isabet ettiğini, çıkan ikramiyelerin sahiplerin kimlere yakın olduğunu, canlı yayın olmadan çekiliş yapıldığını daha önce dile getirmiştik. Tüm bunlar su yüzüne çıkınca Milli Piyango Genel Müdürü’nü görevden aldır. Artık Milli Piyango’da çalınacak bir şey kalmayınca özelleştirip oradan da son bir gelir elde etme sevdasındalar” dedi

ADRESE TESLİM İKRAMİYE OLDUĞU GİBİ ADRESE TESLİM İHALE OLUR

Tahsin Tarhan, “Ne yazık ki her alandaki yolsuzluklar şans oyunlarına kadar ulaşmış durumda. Milli Piyango’nun artık Milli değil Yanlı Piyango olduğunu tespit etmiştik.

Şimdi Varlık Fonu üzerinden ihaleyle Çek Cumhuriyeti’ne ya da başka taliplere satılacağı iddia ediliyor.

Korkarım ki ihalede piyangolar gibi Milli olana değil, yanlı olana gidecektir” dedi.

YanıtlaYönlendir

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL