AFAD’dan Savunma Planı eğitimi

Kocaeli AFAD, kurum ve kuruluşların sivil savunma uzman ve amirlerine Sivil Savunma Planı eğitimi verdi.   İlimizde planlamaya tabi kamu ve özel sektör kuruluşlarının sivil savunma uzman ve amirlerine sivil..

AFAD’dan Savunma Planı eğitimi

Kocaeli AFAD, kurum ve kuruluşların sivil savunma uzman ve amirlerine Sivil Savunma Planı eğitimi verdi.

 

İlimizde planlamaya tabi kamu ve özel sektör kuruluşlarının sivil savunma uzman ve amirlerine sivil savunma planı eğitimi verildi.

Kurumların sivil savunma planlarını 7126 sayılı Sivil Savunma Kanununa göre hazırlamaları ve hazırlanmış planların güncellenmesinde dikkat edilecek hususları içeren eğitimler 2 hafta boyunca devam etti.

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünde kurum ve katılımcı sayılarına göre farklı günlerde toplam 51 kişiye verilen eğitimlerle planlama faaliyetlerinin daha etkin ve verimli sürdürülebilmesinin amaçlandığı bildirildi.

Kocaeli AFAD Müdahale Şube Müdürü Ümit Çiğdem ve Eğitim Şefi Sebahattin Yaşa tarafından verilen eğitimlerde sivil savunma planlarının önemi üzerinde duruldu ve kamu ve özel kuruluşların sivil savunma planlalarıyla ilgili güncelleme periyotlarına dikkat etmeleri gerektiği hatırlatıldı.

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL