Eğitim Güncel Manşetler

Akademi Lise, Boğaziçi Üniversitesi’ni kazandırdı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın üniversite öğrencilerine yönelik hayata geçirdiği Akademi Lise, muhteşem bir başarıya imza attı. Akademi Lise’de üniversite sınavına hazırlanan görme engelli Enes Deniz,..

Akademi Lise, Boğaziçi Üniversitesi’ni kazandırdı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın üniversite öğrencilerine yönelik hayata geçirdiği Akademi Lise, muhteşem bir başarıya imza attı. Akademi Lise’de üniversite sınavına hazırlanan görme engelli Enes Deniz, LYS’de Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler İngilizce Bölümü’nü kazandı.

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

Görme Engelli Enes Deniz, üniversite sınavına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olan Akademi Lise’de hazırlandı. Enes ilk başarısını, birinci basamak sınavı olan YGS’de ortaya koydu ve 6 puan türünde Türkiye derecesi yaptı. Azmi ve disiplini ile Akademi Lise eğitmenlerinin takdirini toplayan Enes, bu başarısını LYS’de de sürdürdü. Başarılı öğrenci, Nisan ayında yapılan sınavda,  LYS’nin 8 ayrı puan türünde ilk binin içine girerken, Dil 1 Türünde Türkiye 37. oldu.

ENES’İN BAŞARISI AKADEMİ LİSE’DE SEVİNÇ YARATTI

Sınava giren tüm gençler tarafından beklenen LYS sonuçları ise önceki gün açıklandı. Enes Deniz’in LYS’de elde ettiği başarı sevinç yarattı. Enes, Boğaziçi Üniversitesi’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Bölümünü kazandı.

AKADEMİ LİSE’DEN BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NE

Enes’in Akademi Lise’den başlayan üniversite maratonu Türkiye’nin en önemli ve prestijli üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi’nde noktalandı. Bu önemli başarı aynı zamanda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliğine yönelik gerçekleştirdiği Akademi Lise Projesi’ni taçlandırdı. Ücretsiz olarak lise öğrencilerine hizmet veren Akademi Lise projesi, çalışma ve azim olması durumunda hayatta hiçbir şeyin zor olmadığını bir kez daha gözler önüne serdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL