Altun, Gürenç’e yapılan saldırıyı kınadı

TGF Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun:“Darıca’daki gazeteciye saldırıyı kınıyoruz”   TGF Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun, Kocaeli’nin Darıca ilçesinde görevini yapmakta olan İHA muhabiri Mert Gürenç’e yapılan saldırıyı kınadı. Levent..

Altun, Gürenç’e yapılan saldırıyı kınadı

TGF Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun:“Darıca’daki gazeteciye saldırıyı kınıyoruz”

 

TGF Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun, Kocaeli’nin Darıca ilçesinde görevini yapmakta olan İHA muhabiri Mert Gürenç’e yapılan saldırıyı kınadı.

Levent Altun, 24 Temmuz Basında sansürün ilk kez kaldırılışının 114. Yıldönümünün arifesinde yapılan bu saldırının aynı zamanda ülke basınına yönelik bir saldırı olduğunu vurgulayarak açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İHA muhabiri meslektaşımız Mert Gürenç Darıca ilçemizin Yelkenkaya sahibinde kayalıklardan denize düşen ve ölümden kurtulan yaşlı bir kadını haber yapmak amacıyla kamera çekimi yaparken kadının oğlu olduğu anlaşılan kişi tarafından küfür, hakaret ve fiziki saldırısına maruz kalmıştır. Muhabir arkadaşımız saldırının ardından darp raporu alarak Darıca Emniyet Müdürlüğü’ne giderek söz konusu şahıs hakkında şikayetçi olmuştur.

Basın özgürlüğünün olmadığı bir toplumda demokrasiden söz edilemez. Gazetelerin ve gazetecilerin hedef gösterildiği bir ortamda toplumsal barış sağlanamaz. Basın, tarafsız ve objektif bir biçimde haber ve bilgi akışı sağlayarak toplumu aydınlatma ve doğru bilgilendirme görevi yapmaktadır. İHA muhabiri arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yapılan saldırıyı kınıyor ve sorumlunun hak ettiği cezayı almasını bekliyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL