Dünya Gebze Genel Güncel Manşetler

Aslantaş’ın Gebze’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıldönümü Kutlama Mesajı

Orhan Gazi’nin fethettiği, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinin başlangıç noktası, medeniyetlerin yurdu Gebze’mizin 101. Kurtuluş yıldönümünde; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, “kurtuluşumuz” için can veren tüm kahramanlarımızı rahmetle..

Aslantaş’ın Gebze’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıldönümü Kutlama Mesajı

Orhan Gazi’nin fethettiği, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinin başlangıç noktası, medeniyetlerin yurdu Gebze’mizin 101. Kurtuluş yıldönümünde; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, “kurtuluşumuz” için can veren tüm kahramanlarımızı rahmetle anar, onların aziz hatıralarına duyduğumuz saygının ve minnet borcumuzun her geçen gün daha da arttığını ifade ederim.

1420 yılında kesin olarak Osmanlı topraklarına katılan Gebze, Birinci Dünya Savaşı sonrası imzalanan Mondros Ateşkes Antlaşması’yla 1918’de İngilizlerin hakimiyeti altına girmiş, 1920’de İngilizlerin bölgeyi terk etmesiyle Yunanlılar tarafından işgal edilen şehrimiz, 12 Ekim 1922 tarihinde bağımsızlığına kavuşabilmiştir. Yurdumuzun her cephesinde “Kurtuluş” için verilen cansiperane mücadele, GEBZE’ miz için de verilmiş; vatan sevgisini, donandığı Kuva-yi Milliye ruhu ile kuvvetlendiren yüce milletimizin içinden çıkan ‘’Yahya Kaptan’’ gibi kahramanlar ve daha niceleri GEBZE’ mize “Kurtuluşu” kazandırmıştır.

Tarihi geçmişi ve sanayiye dayalı ekonomik yapısıyla, geniş ulaşım ağıyla, Türkiye’nin lokomotif şehri Gebze’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıldönümünü önümüzdeki yıl il olarak daha coşkuyla kutlayacak olmanın temennisi içindeyiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL