Güncel Manşetler Spor

Atatürk’ü Anma Yelken Yarışları Sonuçlandı

Gölcük Belediyesi ve Gölcük Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Yelken Yarışları 11-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti. Gölcük Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk’ü Anma..

Atatürk’ü Anma Yelken Yarışları Sonuçlandı

Gölcük Belediyesi ve Gölcük Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Yelken Yarışları 11-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti.

Gölcük Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Yelken Yarışlarında Kocaeli’nin her köşesinden sporcular biraraya geldi.

Gölcük Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen bu yıl ki yarışlara toplam 80 sporcu katıldı. Dereceye giren sporculara ödülleri Gölcük Yelken Kulübü’nde törenle verildi.  Ödül Törenine Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yılmaz, Meclis Üyeleri Hüseyin Gencer, Kadir Özdemir, Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Engin Yaşar ve vatandaşlar katıldılar.

Ödül töreninde konuşma yapan Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş “Sporcularımıza ve hocalarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Büyük önder Atatürk biliyorsunuz sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını seviyorum diyor ve bu özellikler olması gerektiğini belirtiyor. Şu anda başta hocalarımız olmak üzere gençlerimiz yelken yarışmaları yaptı ve olumlu bir şekilde sonuçlandı. Büyük önderi anarken böyle bir yarışmayı düzenleyen kulübümüze teşekkür ediyorum. Başarılı çalışmalar diyorum” dedi.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ise “Şu ana kadar Yelken Kulübümüze desteklerimizi esirgemedik, mutlaka bundan sonra da yapılacak bir takım atılımlar var. O hususta da belediye olarak imkanlarımızı zorlayarak bu kulübümüzün daha da gelişmesi adına gayret sarf edeceğiz. Sonuçta hedefimizi her zaman ifade ediyoruz. Umudumuz, yarınımız ve geleceğimizin teminatı olan bu evlatlarımızın eğitimli ve donanımlı bir şekilde yetişmeleri ve sağlıklı bir bünyeye sahip olmalarıdır. Mutlaka okullarındaki eğitimleri tamamlarken en üst noktaya taşıma adına ortaya koyacakları irade çok önemli ama bununla paralel olarak da çeşitli sportif, sanatsal ve kültürel aktiviteleri de yapmaları en büyük arzumuz. İşte burada ki çocuklarımız yelken sporunu seçmişler ve kulübün bünyesinde faaliyetlerini sürdürüyorlar. Bir kez daha Zafer bey başta olmak üzere tüm spor kulübü üyesi arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca bundan önceki yelken kulübünde yer almış herkese teşekkürlerimi ifade ediyorum ve bu organizasyona gelen konuk takım sporcularına, evlatlarımıza da hoş geldin diyorum. Herkese başarılar diliyorum. Herkese sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Yarışlarda dereceye giren sporcular ve aldıkları dereceler şu şekilde:

Optimist Junior

1-Yağız Aşçıoğlu ( Şişecam Yelken Kulübü)

2-Giz Işık ( Derince Yelken Kulübü)

3-Tansu Tan ( Derince Yelken Kulübü)

  1. Merve Esma Özen ( Şişecam Yelken Kulübü)

Optimist Junior Kız

1-Giz Işık ( Derince Yelken Kulübü)

2-Tansu Tan ( Derince Yelken Kulübü)

3- Merve Esma Özen ( Şişecam Yelken Kulübü)

Laser 4.7 Genel

1-Teoman Teksel ( Karamürsel Yelken Kulübü)

2-Uğurkan Yılmaz ( Şişecam Yelken Kulübü)

3-M.Ömer Yişit ( Karamürsel Yelken Kulübü)

4-Uğurkan Özkan ( Kaytazdere Yelken Kulübü)

Laser 4.7 Junior

1- Teoman Teksel ( Karamürsel Yelken Kulübü)

2- Uğurkan Yılmaz ( Şişecam Yelken Kulübü)

3- Uğurkan Özkan ( Kaytazdere Yelken Kulübü)

Optimis Genel

1-Adnan Zahit Vural ( Derince Yelken Kulübü)

2-Uğur Erkan ( Karamürsel Yelken Kulübü)

3-Şerif Ahmet Darısapı ( Karamürsel Yelken Kulübü)

4-Mert Özden (İzmit Yelken ve Su Sporları Kulübü)

En Küçük Sporcu Kız

Defne Tan ( Derince Yelken Kulübü)

En Küçük Sporcu Erkek

Veli Aslan Zülfigaroğlu (Gölcük Yelken Kulübü)

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL