01 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 112.098
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 1.391
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.245

“ATATÜRK’ü bir kez daha saygı, minnet ve özlemle anıyoruz”

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler.Atatürk’ün 80. Ölüm yıldönümü mesajı yayınladı. Çiler “Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Beni anlamak demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız..

“ATATÜRK’ü bir kez daha saygı, minnet ve özlemle anıyoruz”

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler.Atatürk’ün 80. Ölüm yıldönümü mesajı yayınladı.

Çiler “Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Beni anlamak demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir” sözünde anlattığı gibi, aramızdan ayrılışının 80.yıldönümünde aynı fikir, duygu ve hislerle bir dünya lideri olarak kabul edilen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü bir kez daha saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün 1902’de teğmen rütbesi ile mezun olduğu İstanbul Harp Okulu sonrası, 11 Ocak 1905’ te yüzbaşı rütbesi ile tamamladığı Harp Akademisi, askerlik hayatının temellerini oluşturmuştur.        I. Dünya Savaşı’nda, milletimizin yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı bir dönemde, Çanakkale’de kahramanlık destanını ordusuna yazdırarak, “Çanakkale geçilmez!” dedirtmiştir. Kurtuluş sürecinde tüm gücünü ulusuna olan güveninden ve inancından alan eşsiz komutan, milletinin bağımsızlık ve özgürlük tutkusunu harekete geçirerek ülkemize büyük zaferler kazandırmış; demokratik hayatımız CUMHURİYET ile taçlanmıştır.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün aziz hatırasını andığımız bugünde, herkese düşen en büyük görev; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve en büyük eseri olan CUMHURİYET’i anlamak, değerlerini her koşulda korumak; ulusumuzun siyasi ve demokratik alanda aydınlık yarınlara ulaşmasında öncü olan büyük devlet adamımızın açtığı yolda ilerlemektir.”dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.