Bağımlılıkla mücadele konusunda önemli çalışmalar!

İlimizde, uyuşturucu ve bağımlılık ile mücadele kapsamında yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra,..

Bağımlılıkla mücadele konusunda önemli çalışmalar!

İlimizde, uyuşturucu ve bağımlılık ile mücadele kapsamında yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Deniz Eğitim ve Öğretim – Garnizon Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız, Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Ercüment Çiftçi, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilay Coşkun ve ilgili  kurum müdürleri katıldılar.

Vali Hüseyin Aksoy toplantıda yaptığı konuşmalarında; “Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulunu gerçekleştirmek üzere bir aradayız. Bugün gündemimizde İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından sekretaryası yürütülen Bağımlılıkla Mücadele konusunda yapılan çalışmalar hakkında 2018 yılında neler yapıldı, 2019 yılında neler yapılacak, yine emniyet ve jandarma teşkilatlarımızın 2018 yılı değerlendirmesi ve 2019 Ocak ayında yaptıkları faaliyetleri bizlerle paylaşacaklar. Bugün Yeşilay Cemiyeti Kocaeli Şubesi uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusundaki sunumunu bizlerle paylaşacak. Kurul üyelerimizle yapılacak değerlendirmelerle toplantımızı tamamlamış olacağız.

 BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KONUSUNDA KOCAELİ OLARAK BÜTÜN KURUM VE KURULUŞLARIMIZLA İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ.

 Bağımlılıkla mücadele konusunda Kocaeli olarak bütün kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde önemli çalışmalar ortaya konuyor. Bu alanda yapılan çalışmalar sonuçlarını önümüzdeki süreçte daha net bir şekilde ortaya koyacaktır. Kocaeli olarak en büyük eksikliğimiz olan AMATEM ve ÇEMATEM ile ilgili olarak da önemli gelişmeler var. Yer tahsisi işlemleri tamamlandı. Üniversite kampüsümüzün içerisinde bir alan tahsis edildi, projeler Sağlık Bakanlığımızca onaylandı artık ihale aşamasındayız. Önümüzdeki süreçte bunların ihaleleri gerçekleştirilerek Kocaeli’de ki en büyük eksikliğimiz olan AMATEM ve ÇEMATEM’e de kavuşmuş olacağız. Bağımlılık ve uyuşturucu ile mücadelede bu gelişeler de bizlere önemli bir katkı sunmuş olacak. ” diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı tarafından 2018 yılı değerlendirmesi ve 2019 yılı Ocak ayı arzla mücadele çalışmalarının sunumunun yapılmasının ardından Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kocaeli Şubesi 2019-2020 hedeflerini içeren faaliyetlerin sunumu gerçekleştirildi.

Toplantıda Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurul üyeleri tarafından uyuşturucu ve bağımlılık ile  mücadele konusunda  kurumların yapmış olduğu çalışmalar değerlendirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL