Genel

Bakan’dan ucuz et fiyatı açıklaması! İşte Fiyatlar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, etin fiyatlarının gerilemesi için yapılan düzenlemelerin kısa zamanda yürürlüğe gireceğini açıkladı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda sunum yapan Bakan Fakıbaba et fiyatları..

Bakan’dan ucuz et fiyatı açıklaması! İşte Fiyatlar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, etin fiyatlarının gerilemesi için yapılan düzenlemelerin kısa zamanda yürürlüğe gireceğini açıkladı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda sunum yapan Bakan Fakıbaba et fiyatları et için planlanan fiyatların çok kısa zaman içerisinde yürürlüğe gireceğini açıkladı.
Geçtiğimi günlerde Tunus’ta katıldığı Uluslararası Tarım, Tarım Makineleri ve Balıkçılık Fuarı’nda da (SIAMAP 2017) konuşan Bakan Fakıbaba, “Kıymanın 29 liradan, kuşbaşının 31 liradan satışa sunulması için gerekli çalışmaları yaptık. Bugün yarın firmalar da belli olur” ifadelerini kullanmıştı.
Fiyatların kesin olduğunu ve gelen tekliflerin değerlendirilmesinin ardından Türkiye’nin 81 ilindeki satış noktalarında bu fiyattan satış yapmayı taahhüt eden zincir marketlerin isimlerini açıklayacaklarını belirten Fakıbaba, “Amacımız, dar gelirli vatandaşların protein ve et ihtiyacını karşılamak. Ama bu arada da üreticilerimizi korumak. Normalde 23,80 liradan almış olduğumuz Karkas’ı yerli besicilerden 25 liraya çıkardık. Bir taraftan halkımıza ucuz et verirken, bir taraftan üreticilerimize destek sağlıyoruz.” diye konuştu.

“Türkiye’nin her noktasında geçerli olacak”

Fakıbaba, ortaya konan çalışmanın vatandaşların tümünü memnun edeceğini dile getirirken şu ifadeleri kullandı:
“İnanıyorum ki hem üreten hem bu işle uğraşan kasap arkadaşlarımız hem de tüketen 80 milyon halkımız bu işten mutlu olacaklardır. Niyetimiz iyi, Allah da bize yardım ediyor. Hem gıdada hem tarımda hem hayvancılıkta geleceğimiz noktalar belli. Kısa, orta ve uzun vadede neler yapacağımızı da halkımızla paylaşacağız. Bu kısa vadede olan bir gelişme. Çünkü dar gelirli gruplar et alamıyor. Ama ben bundan sonra daha rahat alacaklarına inanıyorum. Bu, Türkiye’nin her noktasında geçerli olacak. Biz hazırız, kısa bir süre sonra satışların başlamasını umuyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL