Eğitim Güncel Manşetler

Başkandan Öğrencilere Salon Müjdesi

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. Okul Müdürü Fatih Şenocak ile Okul Aile..

Başkandan Öğrencilere Salon Müjdesi

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. Okul Müdürü Fatih Şenocak ile Okul Aile Birliği Başkanı Şener İnce’nin ev sahipliğinde gerçekleşen birliktelikte, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz da hazır bulundu. Öğretmenlerle ve öğrencilerle bir araya gelen Karaosmanoğlu, “Fiziki şartları itibariyle örnek olan proje okulumuzu anlamlı kılacak öğretmenlerimizdir. Gençlerimizin donanımlı yetişerek dünya üzerindeki adaletsizliğin ortadan kaldırılmasını onlar sağlayacak” dedi.

“ANADOLU GENÇLİĞİMİZDEN BÜYÜK BEKLENTİ İÇERİSİNDEDİR”

Kocaeli genelinde okullara verdiği destekler eğitim camiasının büyük takdirini toplayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleriyle olan birlikteliğinde, “ülkenin kalkınması için en önemli temel taşı eğitimdir” vurgusu yaptı. Bu eğitim maratonunun aileden başladığını anaokulu ile devam ettiğini ifade eden Karaosmanoğlu, “Gençlerimiz güçlü Türkiye’nin oluşmasında kilit görevindedir. Eğitim aldıkları bu zaman dilimini iyi değerlendirmelilerdir.  Mazlum coğrafyalar ve ülkemizin her karışındaki Anadolu insanı, gençliğimizden büyük beklenti içerisindedir” ifadelerini sarf etti.

“OKULUMUZU ANLAMLI KILACAK SİZ ÖĞRETMENLERİMİZSİNİZ”

Değerler eğitimini önemseyerek gençlerin daha iyi yetişmesi için verdiğimiz mücadelenin karşılığını muhakkak alacağım diyen Karaosmanoğlu, “Bu güzel okulumuzun temelinden her aşamasında Büyükşehir Belediyesi olarak emeğimiz ve desteğimiz var. Şimdi bir atılım daha yapıyor, okulumuzun yan tarafındaki araziyi kamulaştırarak spor ve konferans salonu yapacağız. Hükümetimiz ve biz yerel yönetimlerin destekleriyle fiziki şartları örnek olan bu proje okulumuzu anlamlı kılacak siz öğretmenlerimizsiniz” şeklinde konuştu.

SINAVLARDA YARIŞAN BİREYLER OLARAK YETİŞTİRMEMELİYİZ

İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki çocuklarımız günümüz şartlarına uygun, gelişen dünyaya adapte olabilecek, sosyal hayatın içerisinde olmasını da arzu ediyorum. Biz gençliğimizi sadece sınavlarda yarışan bireyler olarak yetiştirmemeliyiz. Çocuklarımız hayatın içerisinde sosyalleşmiş, iletişimi en üst düzeyle ahlaklı insanlar olarak hayata hazırlamalıyız” dedi.

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’NA TEŞEKKÜR

İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Dernek Başkanı Şener İnce , “Başkanımız bizim her şeyimiz oldu. Okulumuzun temelinden bugüne kadar desteğini hiçbir zaman esirgemedi. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

COĞRAFYALARIMIZDAKİ İNSANLARIN UMUDU OLACAKSINIZ

İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle de bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, “Allah ilmi isteyene verir. Siz güzel çocuklarımız bu güzel ortamı en iyi şekilde değerlendirip faydalı bilgiyi ulaşma amacıyla çok çalışacaksınız. Hayatı bir amaç uğruna çalışarak güzel yaşayan insan her zaman başarılı ve mutlu olur. İlmi öğrenip aydınlanan siz gençler, bize umut bağlamış gönül coğrafyalarımızdaki insanların en büyük umudu olacaksınız. Hayatımız boyunca bütün gücümüzü zekâmızı gayretimizi ortaya koyarak dünyayı geliştirmek, değiştirmek ve insanların mutlu olduğu bir hayat sürmesi için mücadele edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL