“Birliktelik” kazandı”

ADALET İNANCI KAZANDI Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi Tarafından İstanbul’da görevlendirilen ve bir aydır görevli olduğu İstanbul seçimleri için çalışan Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, seçim sonuçları üzerine, “Seçimi cumhuriyetin temel..

“Birliktelik” kazandı”

ADALET İNANCI KAZANDI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi Tarafından İstanbul’da görevlendirilen ve bir aydır görevli olduğu İstanbul seçimleri için çalışan Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, seçim sonuçları üzerine, “Seçimi cumhuriyetin temel felsefesinde olduğu gibi “Birliktelik” kazandı” dedi.

AYIRAN DEĞİL KUCAKLAYAN DİLE İHTİYAÇ VAR

Tahsin Tarhan, “İstanbul seçimleri çok net bir şekilde gösterdi ki vatandaş ayırıcı, ötekileştirici ve nefret dilini siyasette artık duymak istemiyor.

Bu memleket hepimizin ve birlikte mücadele etmeliyiz diyor. İktidar olsun muhalefet olsun bundan sonraki siyasi söylemini vatandaşın talebine göre yeniden düzenlemek zorundadır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak toplumun her kesimini kucaklayan bu anlayışa öncülük etmenin de onurunu yaşıyoruz” dedi.

ADALET İNANCI KAZANDI

Tahsin Tarhan, “31 Mart ve sonrasında yaşanan süreçte tüm Türkiye’nin Adalet inancı kırılmıştı. Vatandaş Adaletin yeniden tesis edilmesi gerektiğini bu sefer daha açık ara oy farkıyla tartışılmayacak boyutta mesaj olarak iletti. Milletin adalet inancını zedeleyen herkesin bu tabloyu iyice okuması gerekmektedir.” dedi

KARARLARI KURULLAR DEĞİL MİLLET VERİR

Tahsin Tarhan, “YSK’nın hatalı kararı sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye’de vatandaşlarımızın vicdanına yer etti. Milletin kararını kurullar, kişiler eliyle değiştirmeye kalkarsanız mutlaka altında ezilirsiniz. 23 Haziran seçim sonuçları gösteriyor ki her siyasi partideki görüşten vatandaş Ekrem İmamoğlu’na oy vermiş. Halkın üzerinde hiçbir güç yoktur” dedi.

TÜRKİYE’YE HAYIRLI OLSUN

Tahsin Tarhan, “Bundan sonra iktidarın yeni bir yol haritası çizerek bir an önce ekonomiyi toparlayacak ciddi adımlar ataması gerekmektedir. 23 Haziran seçimlerinin yarattığı büyük uzlaşının iktidar eliyle de ekonomiye yansıma gerekmektedir.  Partizan devlet anlayışından vazgeçildiği toplum tarafından hissedilirse her şey çok çok daha güzel olacaktır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL