“Biz, uzlaşı ve barış dili ile farkındalığımızı ortaya koyduk”

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik’in Seçim Değerlendirmesi ve Teşekkür Beyanatı 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimini geride bıraktık. Elde edilen neticenin hayırlı olmasını diliyor ve halkın tercihine saygı..

“Biz, uzlaşı ve barış dili ile farkındalığımızı ortaya koyduk”

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik’in Seçim Değerlendirmesi ve Teşekkür Beyanatı

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimini geride bıraktık. Elde edilen neticenin hayırlı olmasını diliyor ve halkın tercihine saygı duyulması gerektiğini ifade ediyorum. Seçim, adil şartlar altında geçmesini beklediğimiz bir yarışın adıdır. Siyasi partiler, seçim sürecinde halka ulaşarak kendilerini ifade etmeye çalışırlar. Seçim günü geldiğinde de halkın vicdanına teslim olur, sandıktan çıkan neticeye razı olurlar.

İdeal bir seçim sürecini bu şekilde tarif etmek mümkündür. Seçimin akabinde iş başına getirilen kadrolar da, getirildikleri makamın kendilerine belirli bir süreliğine verilmiş emanet olduğunun bilincinde olmalı ve o makamı halka hizmet için bir fırsat addetmelidirler.

Halkın kendisine verdiği yetkiyi kendi ikbal ve menfaatleri doğrultusunda kullananlar yahut böyle bir gayrete duçar olanlar er ya da geç tarih muhasebesinden geçecek ve halk nezdinde hesap vereceklerdir. Yine ellerindeki tüm imkanları kullanarak koltuklarını kaybetmeme uğruna her türlü yola başvuranlar, kendilerine alternatif olarak görülen rakiplerini karalamak suretiyle nefes dahi aldırmayanlar ve bu uğurda bölücü dilleri ile halkın arasına nefret tohumu ekenler gün gelecek; bu eylem, söylem ve yaklaşımlarından ötürü büyük pişmanlık duyacaklardır. Biz buna kesinen inanıyor ve bu inancımıza binaen seçim sürecindeki yaklaşımımızı kendi menfaatimize uyacak şekilde değil, ma’şeri vicdanı tatmin edecek şekilde tayin ediyoruz.

Bu seçim döneminde de kin ve nefret tohumlarıyla ayrıştırılmak istenen milletimizi, birleştirmenin ve ortak payda etrafında toplamanın gayretini verdik. Bu gayretimiz, toplumumuz tarafından ilgi ile takip edilerek vicdan sahiplerinin takdir ve iltifatlarına mazhar oldu. Kocaeli siyasetinde de uzlaşı kültürünün gelişmesine katkıda bulunduk. Partimizin adayları, rakip arkadaşlarını karalamak ve aşağılamakla meşgul olmadılar. Partizanlık yaparak rakiplerine ve onların kitlelerine olmayacak yakıştırmalarda bulunmadılar. Kendilerini anlattılar, engellemelere ve imkansızlıklara rağmen seçmenlere ulaşabilmenin gayretini güttüler. Seçim günü de halkın vicdanına teslim oldular. Bu çerçevede tüm adaylarımıza teşekkür ediyor ve yapılması gerekeni sergiledikleri için de tebriklerimi sunuyorum.

Partimiz Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde 54.640 oy, İl Genel Meclisinde ise 82.191 oy almış ve yüzde 7,5 ile üçüncü parti olmuştur. Saadet Partisi Başiskele ve Dilovası gibi ilçelerimizde azımsanmayacak bir oy ile ikinci parti olmuş, birçok ilçemizde de halkın geniş kesimlerinden destek almıştır.  Elde edilen veriler, rakiplerimizin imkan ve güçleri doğrultusunda değerlendirildiğinde aldığımız oyların sayısal değeri daha doğru bir zemine oturtulacaktır.

Bu süreçte, Saadet Partisi olarak Kocaeli siyasetine genç ve vizyon sahibi adayları kazandırmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Seçim sonrası dönemde birçok arkadaşımızın Kocaeli siyasetinde söz sahibi olacağı, siyasi süreçleri takip edeceği, müdahil olacağı  ve Kamuoyunda tanınan aktörler olacağı bir süreci yaşayacağız. Bundan sonrası için de çalışmalarımıza devam ederek ülke ve millet için çareleri dillendireceğiz.

Biz, uzlaşı ve barış dili ile farkındalığımızı ortaya koyduk. Milletimizin Saadet Partisine olan teveccühü her geçen gün artmaktadır. Saadet Partisinin çizgisi geniş kesimlere hitap edebilmekte ve ülke için umut aşılamaktadır. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu daha net bir biçimde göreceğiz. Seçimlerin memleketimiz birliği ve insanımızın birlikte yaşama arzusuna vesile olmasını temenni ediyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL