Eğitim Güncel

Büyükşehir’in Deprem Çalıştayı açılış oturumuyla başladı

Büyükşehir’in Deprem Çalıştayı, Başkan Vekili Özak’ın açılış konuşmasıyla başladı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı-IV, ilk gün sabah oturumuyla başladı. Açılış oturumuna Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özak..

Büyükşehir’in Deprem Çalıştayı açılış oturumuyla başladı

Büyükşehir’in Deprem Çalıştayı, Başkan Vekili Özak’ın açılış konuşmasıyla başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı-IV, ilk gün sabah oturumuyla başladı. Açılış oturumuna Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özak ile Genel Sekreter İlhan Bayram katıldı. Çalıştayın açılış konuşmasını Başkan Vekili Özak gerçekleştirdi.

ULUSLARARASI DEPREM GERÇEĞİ VE KENTLEŞME ÇALIŞTAYI
Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Uluslararası Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı’nda sözlerine çalıştaya katılan akademisyenleri selamlayarak başlayan Başkan Vekili Özak, 17 Ağustos 1999 depremini Kocaeli’nde yaşadıklarını hatırlattı. Başkan Vekili Özak, ‘’Deprem gerçeğiyle yaşamaya alışmak zorundayız. Depremin şu anki teknolojiyle önceden tahmin edilmesi mümkün değil, ama öncesinde tedbirler almak, çalışmalar yapmak mümkün’’ dedi.

ÖZAK KATILIMCILARA TEŞEKKÜR ETTİ
Kocaeli’nin aradan geçen 18 yılda depremin izlerini silme konusunda çok önemli mesafe aldığına dikkat çeken Başkan Vekili Özak, ‘’Biz bu çalışmaları her zaman gerçekleştiriyoruz. Bugün de bu çalıştayların 4.’sünü başlatıyoruz. Katılım gösteren bütün akademisyenlere teşekkür ediyor, çalıştayımızın hayırlı olmasını diliyorum’’ ifadesini kullandı.

AÇILIŞ OTURUMUYLA BAŞLADI
Başkanlığını AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul’un üstlendiği ‘’Deprem Risk Azaltım Çalışmaları’’ konulu açılış oturumunda Yrd. Doç. Dr. Eren Uçkan(Boğaziçi Ünv. Kandilli Rasathanesi), Dr. Mustafa Koçkar(Gazi Ünv.), Yrd. Doç. Dr. Can Zülfikar (Gebze Teknik Ünv.) hazır bulundu. Çalıştayın ilk gününün açılış oturumunda Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nden Yrd. Doç. Dr. Eren Uçkan(İSU İçme Suyu İsale Hattının Deprem Performansının Belirlenmesi ve Risk Azaltma Yöntemleri), Gazi Üniversitesi’nden Dr. Mustafa Koçkar(Kocaeli Heyelan Hareketlerinin İzlenmesinde Fiber-Optik Teknolojisinin Kullanılması), Gebze Teknik Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Can Zülfikar ise (Kentsel Deprem Risk Azaltım Sistemleri: Kocaeli ili Uygulamaları) konularında sunum yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL