Çayırova Haşeratlara Karşı İlaçlanıyor

Çayırova Sokakları Sivri Sinek ve Haşeratlara Karşı İlaçlanıyor Havaların ısınmasıyla beraber sivrisineklere karşı ilaçlama çalışması başlatan Çayırova Belediyesi, insan sağlığını tehdit eden ve bulaşıcı hastalık taşıyan her türlü kemirgen, uçkun..

Çayırova  Haşeratlara Karşı İlaçlanıyor

Çayırova Sokakları Sivri Sinek ve Haşeratlara Karşı İlaçlanıyor

Havaların ısınmasıyla beraber sivrisineklere karşı ilaçlama çalışması başlatan Çayırova Belediyesi, insan sağlığını tehdit eden ve bulaşıcı hastalık taşıyan her türlü kemirgen, uçkun ve haşereye yönelik hizmetlerine devam ediyor. İlaçlama hizmetlerini ilçenin tüm mahallelerinde hızlandıran Çayırova Belediyesi, cadde ve sokaklarda, dere ve su birikintilerinde ilaçlama yaparken özellikle terkedilmiş metruk yapılarda, bahçe alanlarındaki yoğun haşere şikayetini önleyebilmek ve zamanında müdahale edebilmek için ortak kullanım alanlarında ücretsiz olarak ilaçlama yapıyor.

İlaçlar İnsan Sağlığını Etkilemiyor

Yaz sonuna kadar sürecek ilaçlama, akşam saatlerinde araç üstü makinelerle gerçekleştiriliyor. Teknik donanımlı araçlar ve deneyimli personellerle yürütülen ilaçlama çalışmalarında, insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlar kullanılıyor. Genel ilaçlamanın yanı sıra, sivrisinek ve karasinek larvası ile mücadele ve gece yapılan sivrisinek ilaçlama çalışması ile ekipler, çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

İlaçlamalar 9 Mahallede Aralıksız Devam Ediyor

Akşam 18.00 da sivrisinek ve karasinek larva ilaçlama ile genel ilaçlama çalışması yapan ekipler, vatandaşların şikayetlerini de hızlı bir şekilde değerlendirerek sonuçlandırıyor. Yaz sezonu boyunca ilçenin 9 mahallesinde sivrisinek ve karasineklere karşı ilaçlama çalışması yapan ekipler; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait binalarda (okul, cami vb.) ilaçlama hizmetini ücretsiz olarak sürdürüyor.

Sinek Türlerinin Üremesi Engelleniyor

İlaçlama çalışmalarının yanı sıra sinek larvalarıyla beslenen ‘Gambusia Affinis’ cinsi balıklardan da yararlanan belediye ekipleri, ilçe sınırları içerisindeki süs göletlerine ve havuzlara bu balıkları bırakarak sineklerin üremesinin de önüne geçiyor. Su şartlarını ayırt etmeden yaşayabilen bu balıkların her biri günde yaklaşık 100 sivrisinek larvası yiyebiliyor. Kısa sürede çoğalması özelliğiyle de sivrisinek mücadelesinde etkin bir rol oynayan bu balıklarla fazla ilaç kullanmaksızın sivrisinek sorunu olan bölgelerde çevresel denge korunarak mücadele gerçekleştirilmiş oluyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL