Çayırova tek yürek!

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde Çayırovalılar tek yürek oldu. Bayraklarla meydana inen vatandaşlar Vatan nöbeti tuttu. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısı ile Çayırova’da düzenlenen programa..

Çayırova tek yürek!

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde Çayırovalılar tek yürek oldu. Bayraklarla meydana inen vatandaşlar Vatan nöbeti tuttu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısı ile Çayırova’da düzenlenen programa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Çayırova Kaymakamlığı ve Çayırova Belediyesi’nin birlikte düzenlediği 15 Temmuz anma programı protokol üyelerinin Şekerpınar şehitliğini ziyaret etmesinin ardından Çayırova Merkez Camii’nde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mevlid-i şerif okunması ile başladı.

Programın akşamki bölümü ise Çayırova Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nden vatan nöbetinin tutulacağı Çayırova Polis karakolu önüne yapılan Demokrasi ve milli birlik günü yürüyüşü ile başladı. Hain darbenin yıl dönümünde vatan ve millet sevgisini göstermek için ellerinde Türk bayrağı ile kültür merkezi önünde toplanan yüzlerce Çayırovalı, Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve STK başkanları ile birlikte omuz omuza kenetlenerek  programının yapılacağı alana yürüdüler. Buradaki program saygı duruşu, istiklal marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

VATAN AŞKIMIZI HAYKIRMAK İÇİN BURADAYIZ

Programın açılış konuşmasını yapan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, “Bu gün burada, 15 Temmuz hain darbe girişimini bir kez daha lanetlemek için vatan sevgimizi dostlarımızla birlikte coşkuyla yaşamak, vatan aşkımızı düşmanlarımıza karşı hep birlikte haykırmak için, tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı göstermek için toplanmış bulunuyoruz.” dedi

15 Temmuz gecesi, gözünü kan bürümüş, beynini ihanetle doldurmuş bir grup hain, milletin silahıyla millete darbe yapmaya kalkıştığını, fetöcü hainlerin bu ihanetine karşılık,  başkomutanımızın emriyle millet topyekûn sokaklara çıktığını,  canları pahasına darbecilere geçit vermediğini ifade eden Başkan Çiftçi, “O gece milletimiz, ihanetin karşısına cesaretle, silahların karşısına imanla ve dualarla çıkmıştır.”

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ

“O gece tam 251 vatan evladımız, vatan sevgisiyle Cennete doğru kanat çırparak aramızdan ayrılmıştır. Geriye kalan bizler ise, onları asla unutmayacağız. Ve asla unutturmayacağız. İşte bu duygu ve düşüncelerle Rabbimden niyazım şudur; Allah bir daha bu millete o kara geceyi göstermesin. O karanlık geceyi, canlarını ortaya koyarak, adeta kandiller gibi aydınlatan ve bizi aydınlık sabaha kavuşturan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor,  tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Her birisine ayrı ayrı dualarımızı gönderiyorum. Sizleri de, bu vatan nöbetine katılımınızdan dolayı ayrı ayrı tebrik ediyorum.”

 Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından sinevizyon gösterimi, grup genç konseri  ve Kur’an-Kerim tilaveti ile program son buldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL