CHP Çayırova’dan 98 Yıl Töreni

CHP Çayırova kuruluşun 98. Yıl dönümünde Çayırova Belediyesi bahçesindeki Atatürk anıtına çelenk koydu. CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek Cumhuriyet Halk Partisi’nin  kuruluşunun 98. Yıl dönümünde çelenk koyma töreni vesilesiyle..

CHP Çayırova’dan 98 Yıl Töreni

CHP Çayırova kuruluşun 98. Yıl dönümünde Çayırova Belediyesi bahçesindeki Atatürk anıtına çelenk koydu.

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek Cumhuriyet Halk Partisi’nin  kuruluşunun 98. Yıl dönümünde çelenk koyma töreni vesilesiyle yaptığı açıklamada;

” CHP’nin kuruluşunun 98. yılının gururunu ve onurunu yaşıyoruz. “Partimiz, 98 yıl önce bugün çağdaş Türkiye’nin temellerini atmış, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Cumhuriyet’i kurarak, Türkiye demokrasisini inşa etmiştir”

Kuruluş ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi var oldukça Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, çağdaş bir devlet olarak dünya sahnesinde her daim yurtta sulh cihanda sulh şiarıyla var olacak emperyalist düzende bağımsızlığın ,direnişin , özgürlüğün ve barışın sembolü olacaktır.

CHP çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur. CHP, eşit haklara sahip, onurlu insanların yaşadığı bir Türkiye’nin garantisidir. Cumhuriyetin koruyucusu ve teminatı; Atatürk’e devrimlerine gönül vermiş yurttaşların partisidir. Geçmişten aldığı gücü ve birikimi ile aydınlık bir geleceğin de mimarıdır. Kuruluş günlerinin devrimci ruhuna inanmak ve bunun gereğini bugün de yerine getirmek bizler için bir borç olduğu kadar bir mirastır.

Ülkemizin boğulduğu bu karanlığı aydınlatmak için sosyal demokrat anlayışı paylaşan, Atatürk devrimlerine gönülden bağlı herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görev düşmektedir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Türkiye’yi bugünlere taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, partimize emek veren tüm partililerimize şükranlarımı sunuyorum. Bir neferi olmaktan onur duyduğum, partimizin 98. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL