“Çifte Standartın Değil Adaletin Makamı Olun”

Aydemir’den 38 Milyonluk Soru! Aydemir; Sayın Çiftçi bulunduğunuz makam ‘sular durulsun da nabza göre cevap veririz’ makamı değil, açık ve şeffaf şekilde kamuoyunu aydınlatma ve gereğini yapma makamıdır. 38 Milyon..

“Çifte Standartın Değil Adaletin Makamı Olun”

Aydemir’den 38 Milyonluk Soru!

Aydemir; Sayın Çiftçi bulunduğunuz makam ‘sular durulsun da nabza göre cevap veririz’ makamı değil, açık ve şeffaf şekilde kamuoyunu aydınlatma ve gereğini yapma makamıdır. 38 Milyon nedir?

Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Sinan Aydemir, haftalık parti toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Aydemir, son günlerde Ankara’ya kadar gittiği iddia edilen ve Çayırova’da gündem olan bir firmaya kesilen 38 Milyon lira ceza ve sonrasında iddia edilen bağış talepleri konusu hakkında açıklamalarda bulundu. Aydemir, Çayırova Belediye Başkanı Sayın Bünyamin Çiftçi’ye ‘Sayın Çiftçi bulunduğunuz makam ‘sular durulsun da nabza göre cevap veririz’ makamı değil, açık ve şeffaf şekilde kamuoyunu aydınlatma ve gereğini yapma makamıdır. 38 Milyon nedir? Diye soru yöneltti. Aydemir’in açıklamaları şu şekilde.

Cezamı Bağışmı?

‘‘Değerli Çayırova’lı hemşehrilerim. Siyasi sorumluluğumuz ve yaşadığımız bu ilçeye olan vefamız gereği bunları açıkça dile getirmeye mecburuz. Gayri nizami işleyen yerel bürokrasinin geldiği noktayı hep birlikte üzülerek izlemek zorunda kalıyoruz. Ankara’ya kadar uzanan ve Çayırova Belediye Başkanının kulağının üzerine yatarak şeffaflıkla açıklama yapmaktan kaçındığı bir konu var. Kamuoyuna yansıdığı şekliyle İlçemizde faaliyet gösteren bir lojistik firmasına kaçak yapı gereği 38 Milyon lira ceza yazıldığı, ancak bağış adı altında yapılacak ödemeyle 10 Milyon liraya bu işin çözüleceği, daha sonra bu işin Ankara’ya kadar gittiği ve daha bunun gibi birçok iddialar kamuoyunda tartışılıyor. Ancak Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi ise ‘sular durulsun da nabza göre cevap veririz’ tavrı izliyor. Sayın Çiftçi, bulunduğunuz makam açık ve şeffaf şekilde kamuoyunu aydınlatma ve gereğini yapma makamıdır. Lütfen zaman kaybetmeden gereğini yapınız.’’ dedi.

Bu İddialar Açıklama Bekliyor

Kamuoyunda bu konunun birde şu şekilde gerçekleştiği iddia ediliyor. ‘’İhbar üzerine ilgili firmaya giden ekipler kaçak yapı olduğunu tespit ediyorlar ve daha sonra cezai işlem için Çayırova Belediye encümeni tarafından ceza tutanağı yazılmadan önce birileri firma ile görüşme yapıyor. Mevcut kaçak yapıya resmi olarak 38 Milyon lira ceza yazılabileceği ancak Belediye’ye bağış adı altında yapılacak 10 Milyon lira ödemeyle bu konunun çözüleceği söyleniyor, sonrasında firma yetkilisi konuyu Ankara’ya taşıyor. Bunların hepsi bir iddia. Saadet Partisi Çayırova İlçe Teşkilatı olarak biz bu iddialar tamamen kesin olarak doğrudur demiyoruz ama şeffaflıkla açıklama yapılması da gereken konulardır diyoruz. Çayırova Belediye Başkanı ve ilgili kurum ve kişiler bu konu hakkında gerekli ve aydınlatıcı açıklamayı derhal yapmalıdır.’’

Çifte Standartın Değil Adaletin Makamı Olun

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’ye Çayırova halkının cevap beklediği soruları tekrar hatırlatarak;

Söz konusu ilgili firma için kaçak yapıyla alakalı resmi olarak her hangi bir işlem ve süreç başlatıldı mı? Kaçak yapının oluştuğu yapıyla alakalı ilgili firmaya kaçak yapının ölçüsünde ceza yazıldı mı? Eğer yazılmadıysa, gariban bir vatandaş balkonunu kapatsa caza yazan yönetim bu kaçak yapıya neden ceza yazmaz? Bugün, kişilere ve makamlara güvenerek açıklama ve gereğini yapmaktan kaçınırsanız yarın bu konuların kanuni sorumluluğunu da taşımak zorunda kalırsınız. Benim sizlere tavsiyem ‘şeffaf olun ve gücünüzü adaletten alın. Böyle yaparsanız sizin ve ilçemiz için daha faydalı olur’

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL